Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Оксана Макарук: "У ситуації з коронавірусом найголовніше зараз дотримуватися рекомендацій ВООЗ"

Оксана Макарук: "У ситуації з коронавірусом найголовніше зараз дотримуватися рекомендацій ВООЗ"

Оксана Макарук: "У ситуації з коронавірусом найголовніше зараз дотримуватися рекомендацій ВООЗ"Дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо профілактики появи коронавірусу в Україні закликає управління охорони здоров'я Міської ради м. Кропивницького. Попри те, що в Україні ще не зареєстровано випадків коронавірусу, територіальні центри громадського здоров'я, управління охорони здоров'я та медичні заклади проводять активну інформаційну кампанію щодо попередження розповсюдження цього респіраторного вірусу на території нашої держави.

"Коронавірус відноситься до групи респіраторних вірусів, може проявлятися як звичайні форми ГРВІ. Вірус шириться світом вкрай активно: станом на сьогоднішній ранок було зафіксовано 4700 випадків, хоча ще вчора ввечері було на понад тисячу менше. Зафіксовано 106 летальних випадків, хоча ще вчора ввечері ця цифра становила 81 випадок. Специфічної терапії немає, тепер її вишукуватимуть. Антибіотики і противірусні препарати при цьому захворюванні неефективні. Єдиним інструментом діагностики коронавірусу є Т-системи, яких в Україні ще немає. За інформацією МОЗ, оОчікується отримання Т-систем наступного тижня. Водночас заходи профілактики грипу, інформує ВООЗ, дієві і для коронавірусної інфекції. Нам головне зараз дотримуватися цих рекомендацій!", - розповіла під час ранкової прес-конференції в міській раді начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Шлях розповсюдження коронавірусу - повітряно-краплинний та на багато рідше контактно-побутовий. Інкубаційний період становить 5-12 днів. Клінічно проявляється підвищенням температури, загальною слабкістю, нежитю, кашлем, болем в горлі, задишкою. Оскільки вакцини проти коронавірусу не існує, аби захиститися ВООЗ пропонує: часто та ретельно мити руки з милом і водою, не торкатися руками очей, носа чи рота, уникати тісного контакту з хворими людьми.

Якщо у Вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших: залишайтеся вдома, якщо захворіли, уникайте тісного контакту з іншими людьми, прикривайте рот та ніс серветкою під час кашлю та чхання, а опісля ретельно мийте руки, провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

Більш докладно рекомендації ВООЗ та більше про сам коронавірус можна прочитати внашому попередньому матеріалі.