Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Січень 2020 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Інформація щодо медичного забезпечення учасників АТО, ООС та членів їх сімей станом на 29 січня 2020 року

Рішенням Кіровоградської міської ради від 17 січня 2017 року № 759 затверджена Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в східних областях України та членів їх сімей на 2017–2019 роки (зі змінами).

Лікувально-профілактичними закладами комунальної власності міста відповідно до своїх функцій забезпечено всебічне надання якісної безкоштовної медичної допомоги учасникам бойових дій в зоні антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членам їх сімей, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, а також членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в повному обсязі виключно за рахунок коштів міського бюджету та інших, не заборонених чинним законодавством надходжень.

Для реалізації Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в східних областях України та членів їх сімей на 2017–2019 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської міської ради від 17 січня 2017 року № 759 (зі змінами), по галузі «Охорона здоров'я» на 2020 рік передбачені видатки програмою у сумі 1 369,3 тис. грн, кошторисом - 300,0 тис. грн на І квартал 2020 року.

Діяльність Кропивницького госпітального округу скасовано

Діяльність Кропивницького госпітального округу скасованоКабінет Міністрів України затвердив новий порядок створення госпітальних округів, який передбачає укрупнення округів до обласного рівня. Таке рішення затверджено Постановою № 1074 "Деякі питання створення госпітальних округів" від 27 листопада 2019 р.

Відповідно до цієї постанови госпітальний округ вважається створеним та функціонує в межах однієї області. Відповідно тепер на Кіровоградщині замість трьох госпітальних округів - Західного, Кропивницького й Олександрійського округи працюватиме один.

Діяльність госпітальних рад при госпітальних округах лишається. Постановою також затверджено типове положення про госпітальні ради. Право на їх створення як консультативно-дорадчих органів мають облдержадміністрації. Вона працюватиме для визначення проблемних питань, координації дій, розроблення пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації надання медичної допомоги в госпітальному окрузі.

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 29 січня 2020 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2020 рік

Отримано з державного постачання

Використ станом на 29.01.20

Закупл за кошти місцевого бюджету

Закуплено з інших джерел

Наявна кількість вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

0

 

 

 

 

960

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

890

 

130

 

 

2300

 

АДП (дифтерія, правець)

2080

180

20

 

 

20

 

АДП-м (дифтерія, правець)

7030

 

 

 

 

30

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

6710

3180

280

 

 

2400

 

Поліомієлітна ІПВ

570

 

20

 

 

1960

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

2570

 

38

 

 

100

 

Проти гепатиту В

1167

 

33

 

 

1630

 

Проти гемофільної інфекції

0

 

23

 

 

4280

 

БЦЖ-м для дітей з малою вагою

 

 

 

 

 

0

Оксана Макарук: "У ситуації з коронавірусом найголовніше зараз дотримуватися рекомендацій ВООЗ"

Оксана Макарук: "У ситуації з коронавірусом найголовніше зараз дотримуватися рекомендацій ВООЗ"Дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо профілактики появи коронавірусу в Україні закликає управління охорони здоров'я Міської ради м. Кропивницького. Попри те, що в Україні ще не зареєстровано випадків коронавірусу, територіальні центри громадського здоров'я, управління охорони здоров'я та медичні заклади проводять активну інформаційну кампанію щодо попередження розповсюдження цього респіраторного вірусу на території нашої держави.

"Коронавірус відноситься до групи респіраторних вірусів, може проявлятися як звичайні форми ГРВІ. Вірус шириться світом вкрай активно: станом на сьогоднішній ранок було зафіксовано 4700 випадків, хоча ще вчора ввечері було на понад тисячу менше. Зафіксовано 106 летальних випадків, хоча ще вчора ввечері ця цифра становила 81 випадок. Специфічної терапії немає, тепер її вишукуватимуть. Антибіотики і противірусні препарати при цьому захворюванні неефективні. Єдиним інструментом діагностики коронавірусу є Т-системи, яких в Україні ще немає. За інформацією МОЗ, оОчікується отримання Т-систем наступного тижня. Водночас заходи профілактики грипу, інформує ВООЗ, дієві і для коронавірусної інфекції. Нам головне зараз дотримуватися цих рекомендацій!", - розповіла під час ранкової прес-конференції в міській раді начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Шлях розповсюдження коронавірусу - повітряно-краплинний та на багато рідше контактно-побутовий. Інкубаційний період становить 5-12 днів. Клінічно проявляється підвищенням температури, загальною слабкістю, нежитю, кашлем, болем в горлі, задишкою. Оскільки вакцини проти коронавірусу не існує, аби захиститися ВООЗ пропонує: часто та ретельно мити руки з милом і водою, не торкатися руками очей, носа чи рота, уникати тісного контакту з хворими людьми.

Якщо у Вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших: залишайтеся вдома, якщо захворіли, уникайте тісного контакту з іншими людьми, прикривайте рот та ніс серветкою під час кашлю та чхання, а опісля ретельно мийте руки, провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

Більш докладно рекомендації ВООЗ та більше про сам коронавірус можна прочитати внашому попередньому матеріалі.

Підстав для введення карантину через грип у Кропивницькому немає: офіційні дані

Підстав для введення карантину через грип у Кропивницькому немає: офіційні даніПротягом епідсезону 2019-2020 років (починаючи з 30 вересня) у Кропивницькому було госпіталізовано 336 осіб, 247 з яких діти. Про це під час ранкової прес-конференції у міській раді повідомила Ірина Панченко, позаштатний міський інфекціоніст, лікарка КНП "Центральна міська лікарня №1", що є одним із трьох точок дозорного епіднагляду в Кіровоградській області.

За даними Кіровоградського обласного лабораторного центру станом на 27.01.2020 епідемічна ситуація по місту Кропивницький стабільна, захворюваність не перевищує епідемічного порогу. Захворюваність перебуває на 59-63% нижче епідемічного порогу. Протягом 4 тижня 2020 року за медичною допомогою в заклади охорони здоров’я міста Кропивницький з приводу гострих респіраторних захворювань та грипу звернулись 994 особи. Лише у трьох хворих в Кропивницькому було лабораторно підтверджено грип і призначено відповідне лікування. Аналіз статистичних даних показав значне зниження захворюваності на ГРВІ в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Підстав для введення карантину в місті немає, хоча, за інформацією управління охорони здоров'я, із сьогоднішнього дня в місті є школи, де в окремих класах через відсутність значної кількості учнів було або буде впровадженно карантинні заходи: школи № 32, 26, 29 і 16.

Коронавірус: глобальних обмежень не введено, ВООЗ рекомендує низку простих заходів для самозахисту

Коронавірус: глобальних обмежень не введено, ВООЗ рекомендує низку простих заходів для самозахистуСвітом шириться новий вірус з Китаю. Згідно офіційних повідомлень китайської влади, кількість жертв коронавіруса з Уханя збільшилася до 80, а кількість хворих в Китаї офіційно перевищила 2,7 тисячі осіб. Нині усі країни світу проводять профілактичну роботу, аби не відбулось проникнення вірусу на їх території.

В Україні 24 січня відбулася міжвідомча нарада оперативного координаційного штабу при МОЗ України, створеного за розпорядженням Уряду. До складу координаційного штабу також увійшли представники ДПСУ, МВС України, Держпродспоживслужби та ДМС України. На першому засіданні штабу, інформує МОЗ, був ухвалений чіткий план заходів та взаємодії між відповідними структурами. Ні ВООЗ, ні Комітет, що збирався в Україні не приймали рішення про оголошення надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я та не рекомендували глобальних обмежень щодо пересування людей та товарів, однак важливим сьогодні є поширення інформації про симптоми та заходи профілактики цього вірусного захворювання.

Нині медикам і громадянам радять орієнтуватися на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'ящодо спалаху нового коронавірусу 2019-nCoV. Про епідеміологію 2019-nCoV наразі відомо недостатньо, щоб зробити остаточні висновки про повні клінічні особливості захворювання, інтенсивність передачі від людини до людини та первісне джерело спалаху, однак радимо звернути на існуючі рекомендації та не проявляти байдужість до свого здоров'я.

У двох віддалених мікрорайонах Кропивницького відкрили довгоочікувані аптеки (ФОТО)

У двох віддалених мікрорайонах Кропивницького відкрили довгоочікувані аптеки (ФОТО)Жителі Великої Балки й Балашівки дочекались відкриття аптек на своїх мікрорайонах. Відсутність аптечних закладів спричиняло безліч незручностей для жителів, оскільки за ліками доводилось їздити у центральну частину міста. Про їх відкриття місцеві звертались до керівництва міста давно.

Обидві аптеки у віддалених районах міста погодились відкрити місцеве фармпідприємство - ПРаТ "Ліки Кіровоградщини". Перемовини з ними вели міський голова Кропивницького Андрій Райкович спільно з очільницею міського управління охорони здоров'я Оксаною Макарук.

На Великій Балці аптеку відкрили на розі вулиць Чайковського та Архітектора Паученка, на Старій Балашівці - по вулиці Казанська,12. Із пошуком приміщень під аптечні заклади допомогли депутати, які працюють у цих округах.

На відкриття сьогодні завітали і місцеві жителі, серед яких здебільшого пенсіонери. Для них відсутність аптечних закладів поряд із домівкою є найбільш кричущою проблемою.

Як розповіла представниця «Ліків Кіровоградщини» Оксана Хільченко, обидві аптеки найближчим часом долучаться до мережі аптек, які відпускають «Доступні ліки», кропивницьку мапу яких можна побачити за посиланням на нашому сайті.

Фото прес-служби Міської ради м. Кропивницького

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 22 січня 2020 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2020 рік

Отримано з державного постачання

Використ станом на 22.01.20

Закупл за кошти місцевого бюджету

Закуплено з інших джерел

Наявна кількість вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

0

 

220

 

 

960

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

890

 

370

 

 

2430

 

АДП (дифтерія, правець)

2080

180

80

 

 

40

 

АДП-м (дифтерія, правець)

7030

 

30

 

 

30

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

6710

3180

420

 

 

2680

 

Поліомієлітна ІПВ

570

 

0

 

 

1980

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

2570

 

112

 

 

138

 

Проти гепатиту В

1167

 

127

 

 

1663

 

Проти гемофільної інфекції

0

 

210

 

 

4303

 

БЦЖ-м для дітей з малою вагою

 

 

 

 

 

0

Про стан забезпечення вакцинами міста станом на 01.01.2020 року

Отримані вакцини розподіляються в закладах рівномірно відносно плану щеплень.

 

 

 

 

Назва бакпрепаратів

 

 

 

2019 рік

Потреба в МІБП на 2020 рік

Потреба на рік

Отримано

% від потреби

Залишок на кінець року

Потреба на рік

Отримано з держ.постач.

Закуплено за кошти місцевого бюджету

Закуплено з інших джерел

% від потреби

БЦЖ для профілактики туберкульозу

0

3860

 

9380

2800

 

 

 

 

 

АКДП( дифтерія, кашлюк,правець)

6125

 

10500

171,4

4450

400

 

 

 

 

 

 

АКДП+хіб+гепатитВ

0

3640

 

 

0

 

 

 

 

АДП ( дифтерія, правець)

1230

 

0

 

0

3110

 

340

 

 

 

 

 

10,9


Назад Вперед
Наверх