Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Квітень 2017 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Понад 5 тисяч рецептів виписано пацієнтам в рамках програми "Доступні ліки"

Понад 5 тисяч рецептів виписано пацієнтам в рамках програми "Доступні ліки"У Кропивницькому з початку квітня, коли запрацювала урядова програма "Доступні ліки",сімейними лікарями та терапевтами виписано 5121 рецепт на отримання препаратів для трьох категорій захворювань, що беруть участь у програмі: бронхіальна астма, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальна астма. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції розповіла начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

В обласному центрі програма запрацювала 6 квітня. Загальна сума виписаних рецептів становить 80 тис грн. Як розповіла Оксана Макарук, більшість рецептів були виписані пацієнтам із серцево-судинними хворобами - 79 %, найменше рецептів виписано хворим на цукровий діабет ІІ типу (18,4 %). 

У реєстрі лікарських препаратів, що відшкодовуються в рамках програми, ключено 157 препаратів. З них 25 % за рецептом можна отримати безкоштовно. Наразі в аптечних закладах міста відсутні окремі назви препаратів, однак, пояснила керівник управління, це пов'язано із затримкою поставки засобів до України. Для прикладу, в аптеках немає наразі словенського препарату "Симвастатину", що призначається для лікування серцево-судинних хвороб, а також іспанського "Будесоніду" для хворих з бронхіальною астмою.


 

Навчання та перевірка знань з правил пожежної безпеки 21 квітня 2017 року

Навчання та перевірка знань з правил пожежної безпеки 21 квітня 2017 рокуНа базі управління охорони здоров’я, під головуванням заступника начальника управління Лариси Кудрик, було проведено підсумкове заняття з вивчення та перевірки знань правил пожежної безпеки. Як вимагає Кодекс цивільного захисту України, правила пожежної безпеки та відповідна постанова Кабінету міністрів заняття проводились з посадовими особами закладів управління охорони здоров’я. Це так звана середня ланка керівників – завідувачі відділеннями та службами. Як зазначила у своєму виступі Лариса Кудрик, що «від правильних дій саме керівника середньої ланки, його повсякденної вимогливості до підлеглих, профілактичних заходів по дотриманню протипожежного режиму, в першу чергу, залежатиме збереження життя та здоров’я пацієнтів та медичного персоналу. Зрозуміло, що пожежна безпека в закладі – це справа колективна, а основну відповідальність покладено на головного лікаря, та все ж від того наскільки підготовлена саме середня ланка до екстремальних дій, в більшості й залежатиме виконання поставленого завдання».

У Кропивницькому визначили мед заклади, які найбільше використовують систему «ProZorro» при проведенні закупівель

У Кропивницькому визначили мед заклади, які найбільше використовують систему «ProZorro» при проведенні закупівельАктивісти Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» промоніторили використання системи електронних закупівель «ProZorro» закладами охорони здоров’я Кропивницького. Результати оприлюднили під час брифінгу, 20 квітня, за участі медиків та журналістиків.

Серед 12 медзакладів Кропивницького, у результаті моніторингу, виявили лідерів та аутсайдерів у проведенні публічних закупівель за бюджетні кошти. Серед лідерів - центральна міська лікарня та ЦПМСД №1 м. Кіровограда. Список аутсайдерів формують - Кіровоградська міська дитяча лікарня, стоматологічна поліклініка №2, міська стоматологічна поліклініка №1 та дитяча стоматологічна поліклініка, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Остання ж взагалі не використовує систему електронних закупівель «ProZorro» оскільки не має транзакцій вищих за 50 тисяч гривень, про які можна було б звітувати через систему.

 

 

 


Програма розвитку закладів охорони здоров’я у Кропивницькому перебуває у фазі активної реалізації. Хід виконання робіт та їхню якість на двох об’єктах перевірив міський голова Андрій Райкович.

Програма розвитку закладів охорони здоров’я у Кропивницькому перебуває у фазі активної реалізації. Хід виконання робіт та їхню якість на двох об’єктах перевірив міський голова Андрій Райкович.Очільник міста відвідав міську лікарню №2 імені Святої Анни, де ведеться капітальний ремонт приміщення під облаштування гемодіалізного центру і побував у лікарні швидкої медичної допомоги, де ремонтуються палати майбутнього інсультного центру.
Приміщення, у якому хворі на ниркову недостатність кропивничани зможуть отримувати необхідну медичну допомогу належить до пам’яток архітектури, тож довгий час перед початком ремонту зайняла процедура погоджень проекту у різноманітних інстанціях. Сьогодні тут роботи тривають повним ходом: спеціалісти облаштовують інженерні комунікації водопостачання та водовідведення, прокладають мережу електропостачання.
- Це надзвичайно важливий для міста об’єкт охорони здоров’я, на його відкриття очікують десятки мешканців міста, для яких вчасно виконаний гемодіаліз – це питання життя, - відзначив Андрій Райкович. – Всі ремонтні роботи виконуються за кошти інвестора. Ми пов’язали майбутнє Центру зі всесвітньо відомою європейською компанією - виробником гемодіалізного обладнання Fresenius, яка має бездоганну репутацію. Після введення Центру в експлуатацію, місто візьме на себе всі зобов’язання по його утриманню, закупівлі необхідних матеріалів для проведення процедур, які надавадимуться кропивничанам абсолютно безкоштовно.

У двох медзакладах відновлено теплопостачання

У центральній міській лікарні N1 та пологовому будинку N1 у зв'язку з погіршенням погодних умов відновили теплопостачання. 

Повністю відновлено постачання тепла у стаціонарі N1 у КЗ "Центральна міська лікарня", зокрема у дитячому інфекційному відділенні, де постійно перебувають діти, а також в усіх відділеннях Пологового будинку N1. 

Постачання міської лікарні забезпечує котельня КП "Теплоенергетик", що знаходиться на території закладу. Опалення пологового будинку забезпечує ДП "Кіровоградтепло", з яким було укладено додаткову угоду про продовження опалювального сезону до 1 травня. 

Кількість хворих на ГРВІ у Кропивницькому щотижня зменшується

Протягом 15 спостережного тижня 2017 року на грип та ГРВІ у Кропивницькому захворіли 1484 особи, серед яких 1128 - діти, що становить 76,01 %.
За даними Кіровоградського обласного лабораторного центру, показник захворюваності не перевищив значення епідпорогу та є нижчим на 23,1 % від нього (інтенсивний показник на 10 тис. населення 621,21, епідпоріг 808,32). Летальних випадків у місті протягом тижня, як і за весь епідсезон, не зареєстровано.

Загалом з початку епідсезону вакциновано 949 осіб, 131 з яких - діти до 17 років.

Нагадаємо, протягом 14 спостережного тижня 2017 року на грип та ГРВІ захворіли 1728 кропивничан, серед яких 1365 - діти, що становить 78,9 %.

Понад тисячу рецептів виписали кропивницькі заклади за програмою "Доступні ліки"

З початку дії програми "Доступні ліки" у Кропивницькому вже виписано 1012 рецептів на ліки, вартість яких відшкодовується з бюджету.

У міському бюджету на 2017 рік на реалізацію даної програми передбачені видатки у сумі 3,077 млн грн, що надійшли у вигляді цільової субвенції з держбюджету на реімбурсацію ліків. Кошти були розподілені між чотирма кропивницькими закладами: двома центрами первинної-медико-санітарної допомоги, амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина № 19 МОЗ України", які виписують рецепти пацієнтам.

Згідно урядової програми "Доступні ліки", що стартувала з квітня цього року, хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу можуть безкоштовно або з незначною оплатою отримати ліки, що можна переглянути за посиланням

МОЗ обрахувало потенційний дохід лікарів первинки

МОЗ обрахувало потенційний дохід лікарів первинкиМіністерство охорони здоров’я зробило розрахунки вартості надання послуг первинної медичної допомоги та порівняння витрат з розміром пропонованого тарифу на відповідні послуги. Відомості містяться в фінансово-економічному обґрунтуванні законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який переданий на голосування до Верховної Ради.

За інформацією заступника міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка, розрахунки свідчать, що при поточному мінімальному фінансуванні первинної медичної допомоги, медична практика, що обслуговує 2000 пацієнтів (лікар, медсестра), буде отримувати середній дохід в обсязі 35 000 грн. на місяць. Обрахунки необхідних витрат, пов’язаних з виконанням галузевих вимог на рівні первинної медичної допомоги свідчать, що максимальна сума, яку має витратити такий суб’єкт на діагностичні тести, витратні матеріали та амортизацію оснащення, становитиме 9 081 грн на місяць. Таким чином, обсяг коштів для оплати заробітної плати та інших поточних видатків становитиме, в середньому, 25 919 грн на місяць.

Нормативні документи виконання програми Уряду щодо запровадження відшкодування вартості лікарських засобів

Нормативні документи виконання програми Уряду щодо запровадження відшкодування вартості лікарських засобівІз квітня 2017 року в Україні запрацювала урядова програма «Доступні ліки». У рамках програми пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Міністерством охорони здоров’я України було затверджено низку, спрямованих на забезпечення програми Уряду про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів. Усю нормативну базу програми можна переглянути нижче.

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів».

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 180 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», набула чинності 25.03.2017 (Опубліковано Урядовий кур’єр №57 від 25.03.2017р.).

 

Постанова КМУ від 10.03.2017 №181 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань".

 


Назад Вперед
Наверх