На базі управління охорони здоров’я, під головуванням заступника начальника управління Лариси Кудрик, було проведено підсумкове заняття з вивчення та перевірки знань правил пожежної безпеки. Як вимагає Кодекс цивільного захисту України, правила пожежної безпеки та відповідна постанова Кабінету міністрів заняття проводились з посадовими особами закладів управління охорони здоров’я. Це так звана середня ланка керівників – завідувачі відділеннями та службами. Як зазначила у своєму виступі Лариса Кудрик, що «від правильних дій саме керівника середньої ланки, його повсякденної вимогливості до підлеглих, профілактичних заходів по дотриманню протипожежного режиму, в першу чергу, залежатиме збереження життя та здоров’я пацієнтів та медичного персоналу. Зрозуміло, що пожежна безпека в закладі – це справа колективна, а основну відповідальність покладено на головного лікаря, та все ж від того наскільки підготовлена саме середня ланка до екстремальних дій, в більшості й залежатиме виконання поставленого завдання».
Активісти Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» промоніторили використання системи електронних закупівель «ProZorro» закладами охорони здоров’я Кропивницького. Результати оприлюднили під час брифінгу, 20 квітня, за участі медиків та журналістиків.
Серед 12 медзакладів Кропивницького, у результаті моніторингу, виявили лідерів та аутсайдерів у проведенні публічних закупівель за бюджетні кошти. Серед лідерів - центральна міська лікарня та ЦПМСД №1 м. Кіровограда. Список аутсайдерів формують - Кіровоградська міська дитяча лікарня, стоматологічна поліклініка №2, міська стоматологічна поліклініка №1 та дитяча стоматологічна поліклініка, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Остання ж взагалі не використовує систему електронних закупівель «ProZorro» оскільки не має транзакцій вищих за 50 тисяч гривень, про які можна було б звітувати через систему.
Із квітня 2017 року в Україні запрацювала урядова програма «Доступні ліки». У рамках програми пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.
Міністерством охорони здоров’я України було затверджено низку, спрямованих на забезпечення програми Уряду про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів. Усю нормативну базу програми можна переглянути нижче.
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів».
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 180 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», набула чинності 25.03.2017 (Опубліковано Урядовий кур’єр №57 від 25.03.2017р.).
Постанова КМУ від 10.03.2017 №181 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань".