Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Лютий 2016 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

«Підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів міста Кіровограда за 2015 рік. Стан роботи зі зверненнями громадян у 2015 році»

Чисельність постійного населення м. Кіровограда з с. Новим станом на 01.01.2015 року становила 237 276 осіб. Із загальної чисельності населення дітей від 0-14 років – 34 863, що становить 14,7, підлітків – 5 850, що становить 2,5%, особи пенсійного віку – 58 745, що становить 24,8%. Особи працездатного віку становили –137 818, що становить 58,1% від загальної чисельності населення.

У 2015 році показник народжуваності на 1 000 населення становить 11,3 (2014р. – 10,5 ). В абсолютних числах кількість новонароджених у 2015 році – 2 676 дітей, тоді як у 2014 році було народжено 2 870 дітей.

У 2015 році в місті показник загальної смертності на 100 тис населення дещо зменшився і становить 1 142,97 проти 1 203,85 у 2014 р. Природний приріст населення залишається від'ємним і у 2015 році становить - 0,2 проти 1,5 у 2014 році. За останніх 5 років це найкращий показник. За причинами смерті, як і в попередні роки, на першому місці знаходяться хвороби системи кровообігу - 64,9%, на другому місці - смертність від злоякісних новоутворень – 19,8%, на третьому місці - смерті від хвороб органів травлення - 4,4% (2014 рік - нещасні випадки, отруєння та травми - 5,4%).

В структурі смертності дітей до 17 років за причинами на першому місці знаходяться хвороби окремих станів перинатального періоду, які склали 37,5% (у 2014 році хвороби окремих станів перинатального періоду і вроджені аномалії – 35,7%), на другому місці - вроджені аномалії – 25,0% (у 2014 році були травми - 14,3%), на третьому місці – травми - 16,7% (у 2014 році були хвороби ендокринної системи - 7,1%).

На кінець 2015 року ліжковий фонд нараховує 1145 (у 2014 році 1 105) ліжок цілодобового перебування та 427 ліжок денного стаціонару поліклінік. Забезпеченість ліжками на 10 тис. населення становить 48,5 проти 49,3 у 2014 році (по області за 2015 рік – 88,3), ліжками ДСП – 18,1 (18,0), (по області за 2015 рік – 17,0).

Кількість штатних посад лікарів порівняно із 2014 роком збільшилася на 2,4% і становить 852,75 (833,0), число зайнятих посад більше на 3,5% і становить 757,5 (757,5). Кількість фізичних осіб лікарів (без зубних) збільшилася на 34 особи – 5,8% і становить 615 (581) лікарів. Забезпеченість фізичними особами лікарів (без зубних) на 10 тис. нас. становить 25,9 (2014 р. – 24,4), укомплектованість фізичними особами штатних посад сімейних лікарів 70,4% проти 50,3 у 2014 році, обласний показник 2015 р. – 52,8. протягом 2014-2016 років перепідготовку по сімейній медицині пройшло 55 лікарів первинної ланки.

Надання медичної допомоги громадянам, які постраждали від переохолодження

Особи, які потребують надання медичної допомоги в період погіршення погодних умов, можуть звернутися в лікувально-профілактичні заклади комунальної власності міста відповідно до переліку, де можуть крім отримання необхідних медичних послуг ще й погрітися та випити гарячого чаю.

 

 


 

 

ПУНКТИ ОБІГРІВУ ЯКІ РОЗТАШОВАНІ В ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДАХ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ МІСТА:

1. Стаціонарні заклади, приймальні відділення:

КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» - вул. Короленка, 56

КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» - вул. Дворцова, 46/35

 

2. Амбулаторно-поліклінічні заклади:

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кіровограда» – вул. Кропивницького, 22

«Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кіровограда» – вул. Попова 9 Б

Поліклінічне відділення № 1 КЗ «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» - вул. Габдрахманова, 5

Поліклінічне відділення КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» - вул. Кропивницького, 22.

 

За період похолодання в імпровізовані пункти обігріву в лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста за медичною допомогою звернулося 18 осіб з переохолодженням та ще 3 особи доставлені бригадою швидкої медичної допомоги до КЗ "Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги з відмороженням нижніх кінцівок.

 

МОЗ України разом з міжнародними партнерами презентували проект підтримки реформ в охороні здоров’я

17 лютого 2016 року був представлений проект «Сприяння ефективному врядуванню в системі охорони здоров’я», головною метою якого є покращення стану здоров’я, фінансового захисту, благополуччя, рівноправного доступу та задоволеності медичними послугами населення України, особливо найбільш уразливих груп.

Цей проект буде реалізуватися Міністерством охорони здоров’я України за кошти надані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Швейцарською Конфедерацією. Він триває з грудня 2015 до листопада 2019 року. Для сприяння процесу реформування системи охорони здоров’я МОЗ створить Центр реформ системи охорони здоров'я, який буде стратегічно спрямовувати цей процес в Україні, і працюватиме за технічної підтримки ВООЗ.

«Реформування системи охорони здоров’я – складний і багатогранний процес, до якого мають бути залучені Міністерство охорони здоров’я України як лідер процесу, але також й інші урядові інституції, Парламент тощо. І тільки співпраця та координація всіх зацікавлених сторін зможе сприяти тому, щоб реформи в Україні відбулися. Ми дякуємо ВООЗ та Швейцарському Бюро співробітництва за підтримку Міністерства на шляху здійснення фундаментальних змін в охороні здоров’я на благо українців», - наголосив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

 

«Міністерство охорони здоров’я визначило для себе п’ять основних напрямів реформи, які стосуються зміни системи фінансування галузі, нових засад надання первинної медичної допомоги, реформування системи громадського здоров’я, державних закупівель та дерегуляції фармацевтичної галузі. Вже є розроблені стратегії по кожному з напрямів, і даний проект допоможе МОЗ ефективно фіналізувати стратегії та розпочати підготовку нормативно-правових актів та втілення конкретних кроків», - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

 

Обережно! Вірус Зіка

Вірус Зіка (англ.Zika virus, ZIKV)— видвірусів роду Flavivirus (родинаFlavividae), який переносятькомаріроду Aedes. У людей він здатний породжувати захворювання, відоме якхвороба, яку спричинює вірус Зіка(англ.Zika virus disease— саме таку назву використовуєВООЗ в офіційних сповіщеннях) або гарячка Зіка, яку з 1950-х років зареєстровано в районахекваторіального поясу Африки та Азії З 1 лютого 2016 року ВООЗ визнала цю хворобу такою, що виявила здатність чинити серйозний вплив на здоров'я населення і може швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшла до переліку подій, які спричинюють надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я на світовому рівні.

Захворювання нагадує легку формугарячки денге, перебігає без необхідності серйозного лікування, і, на сьогодні, не може бути попереджено ані противірусними препаратами, ані специфічноювакциною. Хвороба, яку спричинює вірус Зіка, споріднена зжовтою гарячкою і гарячкою Західного Нілу, тому що їх спричинюють флавівіруси, що передаються комарами.

Від 1 грудня 2015 року по 6 січня 2016 року зареєстровано вже 46 випадків синдрому Гієна-Барре, зокрема 2 смерті.

Вперше вірус було виділено 1947 року умакак-резусіввлісі Зіка,Уганда. Вірус Зіка передають активні протягом денного періоду комарі родуAedes — Aedes aegypti і, рідше, так звані деревні комарі. Джерела вірусу—мавпи і люди, хоча питання про усі можливі джерела та резервуари інфекції достеменно не вивчено.

У 2009 році Браян Фой, біолог з лабораторії з вивченняантропонозних інфекційних хвороб Державного університету Колорадозаразив вірусом Зіка свою дружину статевим шляхом. Він відвідувавСенегалі вивчав комарів, деякі з них його кусали. Через кілька днів після повернення вСШАвін відчув, що захворів, було визначено, що це хвороба, яку спричинює вірус Зіка, але це сталося вже після незахищеного статевого контакту з дружиною. Згодом у неї з'явилися ознаки хвороби з нетривалою гарячкою,надмірною чутливістю до світла. Фой— перша відома людина, яка передала поширюваний комахами вірус іншій людині через статевий контакт, довівши, таким чином, можливість не тільки натуральноїтрансмісивної передачі, але й контактної статевої передачі.

У 2015році РНК вірусу Зіка було виявлено в навколоплідних водах двохлюдських ембріонів, це показало, що вірус проникає черезплацентуі може спричинити інфекцію уплода.

Проведення тренінг-програми

 

17 лютого у м. Кіровограді відбудеться Всеукраїнський тренінг-програма «Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя».

Захід проходить за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (Київ), Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (Київ).

Захід складається із наукової програми і роботи кабінету профілактики з вимірювання індивідуальних факторів ризику, в яком учасники зможуть пройти обстеження: індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE, розгорнута ліпідограма, денситометрія, глюкоетрія, епірометрія.

По закінченню тренінг-програми учасники отримують сертифікати:

-сертифікат про участь у тренінг-програмі;

-сертифікат дійсного члена ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини.

 

Місце проведення: Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.. М.Л. Кропивницького (м. Кіровоград вул. Дворцова, 4)

Реєстрація з 8.00, початок о 9.00.

 

До участі запрошуються: лікарі-терапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини, кардіологи, неврологи, травматологи, гастроентерологи, гінекологи, гінекологи-ендокринологи, пульманологи та інші.

Візит в Грузію як перспектива майбутніх реформ

03 по 05 лютого Кіровоградська делегація у складі народного депутата України К. Яриніча, голови обласної ради О. Чорноіваненка, міського голови А. Райковича, керівників галузі охорони здоров'я міста та області відвідала сонячну Грузію, а саме Аджарію (міста Батумі та Кутаїсі). В ході візиту делегація ознайомилася з реформою охорони здоров'я, яка відбулася більше 10 років, та ї результатами.

У 2004 р. після приходу до влади Михаїла Саакашвілі керівництво Грузії при допомозі ВООЗ і USAID розробило стратегію розвитку медицини. Запропоновану схему апробували спочатку на одному регіоні з населенням 120000 чол., у 2008 - ще в 2-х регіонах з населенням 708000 чол.

Схема в загальному виглядає так: всі лікарні, за винятком інфекційної, психіатричної і туберкульозної, швидкої медичної допомоги, були продані в приватні руки, але при цьому інвесторам виставили декілька умов. По-перше: спеціалізація лікувальних закладів повинна зберегтися. По-друге: протягом певного часу вони повинні побудувати ще нові лікарні. В районах інвесторами, в основному, виступили приватні страхові компанії.

В Грузії працює 6 страхових компаній. Кожна з них отримала для обслуговування 2-3 райони на підставі конкурсу. В цих районах страхові компанії отримали лікарні, реконструювали їх. Крім того, вони займаються страхуванням жителів цього району.

Пенсіонерам, малозабезпеченим і дітям до 5 років, що складає біля 1,5 млн. осіб, держава видала ваучери для забезпечення безплатним медичним обслуговуванням.

Страховка включає в себе всю медичну допомогу, крім косметології. По закінченню лікування пацієнта, лікарня виставляє рахунок страховій компанії за тарифами, встановлениими нею самостійно. Решта населення, крім згаданого, також застраховане. Платять самі громадяни або підприємство за своїх співробітників. Можлива спільна оплата. Всі лікувальні заклади працюють в ринкових умовах. Лікарні самі зацікавлені в якісному і комфортному обслуговуванні клієнтів. У виграші залишається і заклад, і пацієнт. Подібні схеми давно працюють в США, Німеччині та інших розвинутих країнах.

Будемо надіятися, що система охорони здоров'я України почерпне передовий досвід наших друзів і розвинутих країн світу та досягне значних успіхів у забезпеченні населення якісною, кваліфікованою, своєчасною та доступною медичною допомогою.

9 лютого Міжнародний день стоматолога


Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування - 9-е лютого. Вона приурочена дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Вона була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Вся стоматологічна наука спрямована на протилежні цілі - полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, постаратися зробити життя людини по можливості комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі. Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що вже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які на думку вчених з Франції і США жили близько 7 - 5,5 тисяч років до нашої ери, було виявлено в деяких їх зубах зроблені при їх житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ї міліметрів. Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні лікарі дантисти оцінили б їх роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, а це було багато тисячоліть тому.

Зараз, за деякими даними 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця наших стоматологів. У професійне свято дантистів - День стоматолога, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цієї корисною наукою! Бажаємо їм успіхів! Зі святом Вас і здоров’я Вам шановні стоматологи!


Про проведення тижня ранньої діагностики онкологічних захворювань

 

З 02 лютого по 05 лютого 2016 року в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста у рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з раком проведений тиждень ранньої діагностики онкологічних захворювань, протягом якого проводилися безкоштовні обстеження мешканців міста.

За тиждень проведено:

мамографія – 53;

УЗД молочних залоз – 148;

УЗД простати – 102;

ФГДС – 51;

ректороманоскопія – 21;

визначення онкомаркерів (РSA) – 128.

За результатами проведених обстежень виявлено 11 випадків підозри на онко та онкопатології та 68 випадків передпухлинних захворювань. Всі хворі будуть дообстежені та проконсультовані в ООД.


04 лютого всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями

04 лютого всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями4 лютого 2000 року на Всесвітньому саміті проти раку було запропоновано відзначати Всесвітній день боротьби проти раку як складову частину Всесвітньої протиракової кампанії, яку запропонувала Паризька хартія. Міжнародний протираковий союз (UICC) сприяв ініціативі та до 2005 року отримав підтримку від різних партнерів та організацій, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та МАГАТЕ.

З 2006 року4 лютогостало офіційнимДнем боротьби з раком.

Основна мета цього дня– це нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

Цікаво, що існують різні символи, які допомагають привернути увагу до боротьби проти різних форм раку. Наприклад, рожева стрічка асоціюється з раком молочної залози, помаранчева – з онкологічними захворюваннями у дітей, жовта – саркомою, блакитна – раком яєчника.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: огорожу доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

В Україні Міжнародний день боротьби проти раку відзначається досить широко. З нагоди цього Дня у лікувально-профілактичних закладах країни проводяться роз’яснювальні заходи щодо профілактики та ранньої діагностики раку, Дні відкритих дверей, на які запрошують провідних спеціалістів-онкологів, які проводять огляд населення, поширюється відповідна література.


Назад Вперед
Наверх