Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Вересень 2015 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

План роботи управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради на ІІ півріччя 2015 року

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих

органів ради

_________________С. Колодяжний

"________" ____________ 2015 року

ПЛАН РОБОТИ

управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради

на ІІ півріччя 2015 року

 

пп

Зміст заходу

Мета проведення заходу

 

Термін

виконання

Відповідальні

виконавці

1

2

3

4

5

І.Перелік питань, що пропонуються до розгляду виконавчим комітетом міської ради

1.1

Затвердження рішення "Про затвердження мережі та штатної чисельності лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста на 2016 рік"

Поліпшення надання медичної допомоги населенню міста

листопад

 

О. Макарук, Л. Потоцька

 

ІІ. Організаційні заходи

Про зареєстровані в Україні вакцини для профілактики грипу 

 

Кіровоградське міськміжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області інформує, щодо зареєстрованих в Україні вакцин для профілактики грипу з оновленим штамовим складом епідемічного сезону 2015-2016 років для врахування при організації вакцинопрофілактики грипу серед населення.

За даними Міністерства охорони здоров'я України станом на 08.09.2015 року внесено зміни до штамового складу для епідемічного сезону 2015-2016 pp. на наступні вакцини для профілактики грипу:

- ВАКСІГРИП СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ 1НАКТИВОВАНА РІДКА, суспензія для ін'єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція.

- ДжіСі Флю / GC FLU® Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін'єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл №1, №10, виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея.

Всього, згідно з відомостями Державного реєстру лікарських засобів України, станом на 31.08.2015 року в Україні зареєстровано 9 медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики грипу, штамовий склад яких повинен щорічно переглядатися у відповідності з рекомендаціями ВООЗ на поточний епідемічний сезон (додається).

Для епідемічного сезону 2015-2016 pp. для північної півкулі ВООЗ було визначено такі штами вірусів грипу:

Очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу А (A/California/7/2009 (H1N1)- подібний;

Очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу А (A /Switzerland / 9715293 /2013 (H3N2) - подібний;

Очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу В (B/Phuket/3073/2013) - подібний.

День фармацевтичного працівника України 

 

День фармацевтичного працівника УкраїниДень фармацевтичного працівника України відзначають усі фармацевти країни в третю суботу вересня.

Професійне свято фармацевтів було засноване президентом України 7 вересня 1999 року.

На сьогоднішній день у фармацевтичній галузі України працюють понад 350 тисяч осіб. Всі вони відзначають це свято з розумінням того, що їх робота є вкрай важливою для людей. Адже саме завдяки фармацевтам країна забезпечена усіма необхідними лікарськими препаратами. Більше того, Україна є експортером ліків, працюючи в цьому напрямку з 25 країнами світу. Асортимент препаратів, що випускаються в Україні, постійно поповнюється. Особливо це стосується ліків, які виробляються після закінчення терміну дії первинного патенту.

За офіційними даними, в Україні функціонує близько 10 тисяч аптек, більше 5 тисяч аптечних пунктів і понад 6 тисяч аптечних кіосків. Таким чином, день фармацевта в Україні відзначають співробітники 5000 фармацевтичних організацій.

Аналогічне свято існує і в інших державах. Наприклад, в Білорусії День фармацевта святкують 15 жовтня.

У другу суботу вересня зазвичай відзначають всесвітній день із надання першої медичної допомоги


З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.
Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень. В 2015 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на 12 вересня.

Лікаря-анестезіолога, який повернувся із зони АТО, нагородили 

 

Лікар-анестезіолог КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Валентин Сєріков, відслуживши рік у зоні АТО, повернувся до рідного лікувального закладу. Медикпішов на фронт добровольцем, щоб рятувати життя нашим воїнам.

Валентин Сєріков розповів, що торік 6 листопада його підрозділ увійшов на територію Донецької області, і по 31 серпня підрозділ, в якому він виконував обов’язки лікаря, залишався в зоні АТО. Перед бійцями стояли завдання медичного характеру – надання допомоги на полі бою у першій лінії оборони всім військовослужбовцям України.

Герою-медику Валентину Сєрікову вручено Грамоту Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету та нагороджено цінним подарунком.

У зустрічі з колективом закладу та в церемонії нагородження лікаря взяли участь секретар міської ради І. Марковський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради С.Колодяжний, начальник управління охорони здоров’я О.Макарук.


Лікаря-анестезіолога, який повернувся із зони АТО, нагородили

Рекомендації при підвищеній задимленості повітря

Станом на 03 вересня ц.р. на території Кіровоградської області (найбільше в північно-західних районах) в атмосферному повітрі з’явилась задимленість, слабкий запах горіння, ймовірно як наслідок пожеж торфовищ і лісових масивів під Києвом.

В зв’язку із цим лабораторіями держсанепідслужби відібрані зразки повітря в м.Кіровограді, в м.Гайворон та його околицях. Лабораторні дослідження тривають. На 04 вересня також заплановані дослідження повітря.

Цена политических амбиций: медицина Украины догоняет Африку

Цена политических амбиций: медицина Украины догоняет АфрикуУкраина - аутсайдер медицинской реформы даже среди стран СНГ. Чтобы их хотя бы догнать, надо бежать в два раза быстрее, а не стоять, как в 2015-м

Не реформируя свою систему здравоохранения вот уже 24 года, Украина превратилась в аутсайдера реформ не только в Европе, но и на постсоветском пространстве. Даже простейшие реформы, проведенные в 1990-х и 2000-х везде - от Кыргызстана до Беларуси, в Украине до сих пор вязнут в болоте политических дискуссий. Чтобы хотя бы догнать коллег по бывшему соцлагерю, Украина должна проводить реформы в два раза быстрее других.

В 1991 году все страны бывшего СССР имели примерно одинаковые стартовые позиции в здравоохранении. Они поровну унаследовали как положительные стороны, так и недостатки советской системы. Недостатков было больше, ведь мощная и безотказная машина советского здравоохранения, которая в свое время была образцом для социалистических стран, в 1980-х начала стремительно ржаветь.

Украина - аутсайдер медицинской реформы даже среди стран СНГ. Чтобы их хотя бы догнать, надо бежать в два раза быстрее, а не стоять, как в 2015-м

Поделиться:

Чем кормить школьников с утра и что давать в школу?

Многие жалеют своих детей-школьников, и стараются их будить, как можно позже, пусть лучше поспят подольше. Что из этого получалось? Они не успевают «раскачаться», от завтрака отказываются (какой омлет, когда глаза полузакрыты), и в школу приходят сонные и несчастные.

Детские физиологи считают, что будить ребенка нужно и важно как минимум за час до выхода. Тогда и завтрак пройдет успешно, и организм проснется к началу уроков.
Будильник можно поставить на 5 минут раньше, чем обычно, тогда у школьника будет время проснуться, поваляться и потянуться. Потом — зарядка. Важно очень осторожно и медленно растянуть мышцы, разогреть суставы, аккуратно сделать наклоны головы в стороны, наклоны тела вперед и в стороны, можно покрутить плечами, локтями, запястьями, коленками. Затем умывание, проверка портфеля, приготовление одежды.