Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Рекомендації при підвищеній задимленості повітря

Рекомендації при підвищеній задимленості повітря

Станом на 03 вересня ц.р. на території Кіровоградської області (найбільше в північно-західних районах) в атмосферному повітрі з’явилась задимленість, слабкий запах горіння, ймовірно як наслідок пожеж торфовищ і лісових масивів під Києвом.

В зв’язку із цим лабораторіями держсанепідслужби відібрані зразки повітря в м.Кіровограді, в м.Гайворон та його околицях. Лабораторні дослідження тривають. На 04 вересня також заплановані дослідження повітря.

На підставі статті 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемчіного благополуччя населення», з метою запобігання ускладнень у стані здоров’я населення, особливо дітей, людей похилого віку та хворих, надаємо рекомендації щодо захисту від задимлення та зниженню концентрацію шкідливих речовин у приземному шарі атмосферного повітря:

1. В навчальних закладах відмінити проведення уроків на відкритому повітрі (фізична культура, природознавство, інші), а також прогулянки учнів молодших класів, екскурсії.

2. В навчальних та лікувальних закладах, закладах соціальної сфери припинити провітрювання через природні отвори (вікна, кватирки, двері). Можливе обережне використання кондиціонерів із дотриманням гігієнічних норм температури в приміщеннях.

3. В приміщеннях частіше проводити вологе прибирання. На територіях закладів та установ проводити полив асфальтового покриття та проїзної частини, прибудинкових територій і зелених зон. Найефективніше це робити у ранкові (до 8) і вечірні (після 18) години.

4. Обмежити фізичні навантаження.

5. Організувати питний режим для дітей, хворих, працівників.

6. Заборонити роботи на відкритому повітрі працівникам закладів та установ, які мають хронічні захворювання дихальних шляхів, серцево-судинної системи, обміну речовин, літнім людям. При необхідності невідкладних робіт – використовувати захисні маски