Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Програма "Доступні ліки" користується популярністю серед кропивничан

Програма "Доступні ліки" користується популярністю серед кропивничан

Програма "Доступні ліки" користується популярністю серед кропивничанУ Кропивницькому програмою "Доступні ліки" вже скористались понад 13 тисяч кропивничан. У міському бюджеті витратили 114 % від  затверджених на цей період коштів, що передбачені на реалізацію цієї програми. Про хід реалізації урядової програми "Доступні ліки" розповіла начальник управління охорони здоров'я міської ради Кропивницького Оксана Макарук. 

Станом на 25.07 у чотирьох лікувально-профілактичних закладах міста, які беруть участь у програмі, виписано 41 тисяча рецептів на ліки, що можна отримати безкоштовно або з частковою компенсацією. Більшість рецептів були виписані пацієнтам із серцево-судинними хворобами - 85 %, 14 % - хворим на цукровий діабет, 1 % - пацієнтам з бронхіальною астмою. Усього в аптечних закладах міста з початку дії програми відпущено 35 370 лікарських препаратів на загальну суму 1,5 млн грн. Доступні ліки отримали 13 246 кропивничан. 

Оксана Макарук відзначила, що у місті вже використали 9-місячний ліміт коштів на цю програму, попри те, що вона діє лише чотири місяці. 

"У Кропивницькому багато бажаючих отримати ліки по даній програмі. Ми перевищили доведені нам помісячні ліміти коштів на ці потреби, тому ми звернулись до департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з цього приводу. Сподіваємось отримати ще 1 млн грн на ці потреби", - поінформувала Оксана Макарук.

Начальник управління додала, що за інформацією МОЗу, що була озвучена під час минулотижневої селекторної наради, у наступні роки планується розширити список препаратів, що можна буде отримати за програмою "Доступні ліки", а також збільшити кількість нозологій, що братимуть участь у програмі. 

Наразі ж у списку препаратів, що можливо в аптеках у рамках програми налічується 60 найменувань, 22 з яких - європейського виробництва, 17 - українського виробництва, 5 - виробництва Ізраїлю та Індії. Сьогодні існує проблема з відсутністю частини препаратів в аптечних закладах, однак, наголосила Оксана Макарук, управління не впливає на постачання ліків до аптечних мереж.

Список аптек, де можна отримати препарати за програмою "Доступні ліки", можна переглянути тут
 

Програма "Доступні ліки" користується популярністю серед кропивничанПрограма "Доступні ліки" користується популярністю серед кропивничан