Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Кропивницький – серед лідерів програми «Доступні ліки» на Кіровоградщині

Кропивницький – серед лідерів програми «Доступні ліки» на Кіровоградщині

Кропивницький – серед лідерів програми «Доступні ліки» на КіровоградщиніУ м. Кропивницькому з квітня 2017 року успішно реалізується Урядова програма «Доступні ліки» по забезпеченню мешканців ліками за доступними цінами або безкоштовно при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті ІІ типу та бронхіальній астмі. Програма "Доступні ліки” насправді працює не для статистики, а для здоров’я людей. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України життєво необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

У міському бюджеті м. Кропивницького на 2017 рік на реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» передбачені видатки в сумі 3077,3тис.грн за рахунок субвенції з державного бюджету.

Затверджені видатки розподілені між 4 закладами охорони здоров'я, а саме: 2 центри первинної медико-санітарної допомоги, окрема амбулаторія загальної практики – сімейної медицини та державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина №19 МОЗУкраїни».

На даний час лікувально-профілактичними закладами комунальної власності міста укладені договори з 12 аптечними закладами, які виявили бажання взяти участь у даному проекті: ПАТ «Ліки Кіровоградщини», ТОВ «Аптекар-груп», ТОВ «Інкопмарк Медсервіс», КП «Кіровоградфармація», ТОВ «Ліки плюс», ПП «Лікарня Святого Луки», ПП ПВФ «Ацинус», ПП «Інвіта-Сервіс Плюс», ТОВ «Епсилон», ТОВ «Реній Фарм» (м. Харків), ТОВ «ЯМТ», ФОП Сьомка Валентина Михайлівна. Відпуск лікарських засобів здійснюється у 42 аптеках та аптечних пунктах, які розташовані у різних мікрорайонах міста.

За щомісячними статистичними даними МОЗ України лідерами програми наразі в числі інших є Кіровоградська область. А серед районів Кіровоградщини м. Кропивницький займає 2-е місце. Як і в країні в цілому, у місті існує певний дефіцит ліків, пов'язаний з дистрибютерами, поставщиками, імпортерами, який вирішується на рівні МОЗ України.

Станом на 01.06.2017 року, закладами охорони здоров'я виписано 23760 рецептів за програмою «Доступні ліки», з них:

серцево-судинні захворювання – 85,6 %;

цукровий діабет – 13,1 %;

бронхіальна астма – 1,3 %.

Аптеками відпущено 17724 лікарських засобів за виписаними рецептами на загальну суму 770,9 тис. грн, що складає 112,8 % від затверджених видатків на відповідний період або 25,1 % від річної суми.

Лікувально-профілактичними закладами міста проведені розрахунки з аптеками на суму 998,2 тис. грн. (32,4 % річних).

З 01 липня 2017 року МОЗ оприлюднить оновлений реєстр ліків.