Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Питання заборгованості по заробітним платам не нове і піднімалось із початку 2019 року, - Оксана Макарук

Питання заборгованості по заробітним платам не нове і піднімалось із початку 2019 року, - Оксана Макарук

Питання заборгованості по заробітним платам не нове і піднімалось із початку 2019 року, - Оксана МакарукПроблема із затримкою виплати заробітної плати лікарям - не нова і не може вирішитись міським управлінням охорони здоров'я. Питання браку коштів піднімалось перед Міністерством охорони здоров'я ще з початку 2019 року, однак лишилось не почутим. Нині на виплату зарплат лікарям вторинної ланки медицини, які фінансуються за рахунок цільової медичної субвенції міським бюджетам, бракує 32 млн грн і цієї проблеми можна було б уникнути, якби реформа вторинки запрацювала у липні 2019 року, як і планувалося.
За словами начальниці управління охорони здоров'я Міської ради м. Кропивницького цьогоріч місто отримало 172,7 млн грн цільової субвенції з державного бюджету. З розрахунку на 1 місяць галузь охорони здоров'я міста цьогоріч могла би використати лише 14,4 млн грн при потребі 18-19,5 млн грн місячного фонду. Уже на початку року передбачених місту коштів не вистачало на всі потреби - брак коштів складав 65 млн грн.
"Перші півроку терміни виплат зарплат медичним працівникам не порушувалися, бо ми могли це робити за рахунок лімітних призначень наступних місяців та перерозподілу бюджетів. Увесь цей час ми звертались на різні рівні влади. Позиція така - немає достатнього резерву в Україні, щоб задовольнити всі потреби. Органи місцевого самоврядування мають повноваження виділяти додаткові кошти, однак міська рада має вже затверджені річні кошториси. Ми призупинили використання коштів на капітальні роботи у ІІ півріччі, поки не вирішимо питання із виплатою зарплат", - пояснила Оксана Макарук.
Водночас посадовиця наголосила, що в таких умовах і головні лікарі повинні проаналізувати наскільки оптимізовані штати у їхніх закладах, чи раціонально використовуються їхні площі і де зараз є можливість зекономити кошти. 
Наразі ж вторинна ланка медицини Кропивницького виконала всі необхідні умови для переходу на нові умови роботи, відповідно до передбаченої реформи. Наразі вдасться погасити аванси медикам за І половину серпня. Галузь очікує на нові надходження цільової субвенції вже у вересні, за рахунок яких можна буде погасити заборгованість за ІІ половину серпня.