28 грудня 2016 року Кабінетом Міністрів України було видано постанову № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», згідно якої усім працівникам лікувально-профілактичних закладів міста з 1 січня 2017 року підвищено посадові оклади на 20 %. Крім того, відповідно до вимог розділу І статей 1, 13 Закону України від 06.12.2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» працівникам медзакладів з початку цього року проводиться доплата до розміру мінімальної заробітної плати - 3 200 грн. Управління охорони здоров’я опрацювало заявки лікувально-профілактичних закладів на фінансування видатків на оплату праці і з’ясувало, що у 2017 році існує вірогідність виникнення кредиторської заборгованості по виплаті заробітної плати у закладах охорони здоров’я. Шляхи вирішення цієї проблеми шукали під час нещодавньої наради з головними лікарями обласних, міських медичних закладів та їх заступниками з економічних питань, на яких обговорювали проблемні моменти нарахування заробітної плати медичним працівникам. У нараді взяли участь народний депутат України Костянтин Яриніч та керівництво обласного департаменту охорони здоров’я.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» обсяг медичної субвенції з державного бюджету на галузь охорони здоров’я Кропивницького затверджено у сумі 200,337 млн грн, що на 17,7 % більше у порівнянні з субвенцією 2016 року. Зросли і видатки медичної субвенції на виплату заробітної плати з нарахуваннями - на 27 % у порівнянні з 2016 роком. Однак незабезпеченість галузі «Охорона здоров’я» до кінця 2017 року у видатках на заробітну плату з нарахуваннями складає 72, 351 млн. грн, у тому числі на виплату надбавки за вислугу років, на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення медичним працівникам, на виплату надбавки за безперервний стаж роботи, доплати за використання деззасобів, доплат за роботу у нічні часи та святкові, за чергування та замісництво. Проблема полягає ще й в тому, що установлення окремим кваліфікованим працівникам надбавок та доплат у граничних розмірах відповідно до законодавства загалом лише підніме нараховану їм заробітну плату до рівня мінімальної заробітної плати, однак не забезпечить диференціації зарплатні для фахівці різного рівня. У результаті, лікар без категорії, який не набув достатнього стажу роботи, і медична сестра, яка має надбавку за шкідливі умови праці, за повністю відпрацьований місяць будуть мати приблизно однаковий рівень заробітної плати, хоча їхні обов’язки суттєво відрізняються.
У Кропивницькому діє Програма місцевих стимулів для працівників охорони здоров’я на 2013-2017 роки, у якій закладено кошти на створення службового житла медичним працівникам (1,2 млн грн на 2017 р.), виплату грошової компенсації молодим спеціалістам-випускникам державних медвишів за найм житла (50 тис грн на 2017 р.), встановлення та виплату додаткової заохочувальної надбавки за складність та напруженість в роботі в розмірі 30 % посадового окладу лікарям-молодим спеціалістам протягом першого року роботи (85,9 тис грн на 2017 р.), утримання лікарів-інтернів на час проходження інтернатури (761,6 тис грн на 2017 р.), а також на встановлення і виплату стимулюючих надбавок працівникам паліативного відділення стаціонару №1 КЗ "Центральна міська лікарня м. Кіровограда” (166,2 тис грн на 2017 р.).Наразі управління охорони здоров’я розглядає можливість для збільшення видатків міського бюджету на цю програму, аби компенсувати брак коштів на виплату зарплатні медпрацівникам, що може виникнути в четвертому кварталі 2017 року. Управління звернулось з відповідним листом до міського голови з проханням посприяти у виділенні додаткових коштів з міського бюджету на ці потреби.
Під час наради з медиками було також прийнято рішення звернутись до Кабінету Міністрів з офіційним запитом щодо роз’яснення достатнього і правильного фінансування медичних закладів та встановлення справедливої й гідної заробітної плати медичним працівникам.