Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » 2018 рік для медицини Кропивницького: досягнення

2018 рік для медицини Кропивницького: досягнення

Будь-який рік потребує підведення підсумків. Відзначення досягнень, що вдалося здобути у році, що минає, є показником руху, активного розвитку. 2018 рік для медичної галузі України відзначився стартом медреформи, первинної ланки надання медичної допомоги. У Кропивницькому перші етапи впроваджено успішно, про що неодноразово відзначала в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час своїх візитів до обласного центру. Утім рік, що минає, має більше досягнень, на яких варто акцентувати.

Впроваджено реформу первинної ланки медицини

Близько 150 тисяч жителів міста підписали декларації із сімейними лікарями, що складає понад 60 % від загальної кількості постійного населення Кропивницькогого. Пацієнти, які підписали декларації з лікарями, можуть звернутися до них по телефону й навіть по Вайберу, щоб отримати консультацію. До будь-якого лікаря первинної ланки можна записатися оnline через сайт Medcard24 і потрапити на прийом у зручний для вас час. Усі лікувально-профілактичні заклади первинної ланки міста реорганізовано у некомерційні комунальні підприємства. За кошти міського бюджету провели підключення усіх закладів до мережі Інтернет (155,3 тис грн), придбали комп'ютерну та оргтехніку для лікарів первинної ланки (1,8 млн грн).

Створено електронний реєстр всіх лікарів первинної мережі

Інформація про усіх лікарів первинної ланки розміщена на сайті управління охорони здоров'я Міської ради міста Кропивницького з метою полегшення вибору сімейного лікаря населенням . У реєстрі, що регулярно оновлюється, мжна побачити фото лікарів та їхні контактні дані, їхній досвід роботи.

Прозорість інформації про розвиток галузі

На офіційному сайті управління охорони здоров’я Міської ради м. Кропивницького публікується ще більше інформації, актуальної як для жителів міста, так і для лікарів. Окрім електронного реєстру лікарів первинної ланки, на сайті регулярно оприлюднюються дані про забезпеченість закладів вакцинами та наявні ліки у них, кількість підписаних декларацій пацієнтів із лікарями, стан забезпечення медичними послугами пільгових категорій населення, звіти про виконання цільових програм галузі та використання бюджетних коштів, інформація про закупівлі, що проводились закладами міста, про роботу Кропивницького госпітального округу, а також набори відкритих даних медичних закладів міста.

Капітальні ремонти на понад 5 млн грн у медичних закладах міста

Проведено капітальні ремонти на загальну суму 5,4 млн грн. Серед відремонтованих капітально : дитяче інфекційне відділення стаціонару № 1 КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда», жіноча консультація, відділення консервативної гінекології та операційного відділення консервативної гінекології № 1 пологового будинку № 1, вул. Генерала Жадова, 23, к. 2 (фасад), приміщення КЗ «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» із заміною вікон, сел. Гірниче, вул. Лінія 10-а, 61 .

Розширено послуги міського пологового будинку за рахунок нових відділень

До Дня міста у пологовому будинку урочисто відкрили відділення консеpвативної гінекології та консультативно-діагностичне відділення. Ці два підрозділи пологового будинку це так звана жіноча консультація, яка має пеpеїхати з колишнього пологового будинку №2. У закладі облаштовані кабінети для проведення пpийомів акушеpів-гінекологів, крім того, тут можна буде отрмати консультації вузькопрофільних спеціалістів - невpопатолога, каpдіолога, теpапевта. В оновлених відділеннях функціонують діагностичні підpозділи - кабінети УЗД, кабінет pанньої неонатальної діагностики та лабоpатоpія. До того ж міський пологовий будинок цьогоріч втретє підтвердив статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».  

Оновлене рентгенологічне відділення відкрито в Центральній міськлікарні

За кошти міського бюджету тут провели капітальний ремонт приміщення та придбали сучасний цифровий рентген-апарат. Відділення обслуговуватиме і дорослих, і малих пацієнтів лікарні.

До цього часу у відділенні працював рентген-апарат РУМ-20, 1992 року випуску. Через зношеність і перезавантаженість у період епідемій, старе обладнання часто виходило з ладу. Саме ж приміщення давно потребувало ремонту. Цього року з міського бюджету було виділено 6,5 млн грн, які спрямували на приведення рентгенологічного відділення до европейського вигляду.

Нових керівників медичних закладів обирають шляхом конкурсу

Конкурсні комісії обирають нових керівників медичних закладів міста. Шляхом конкурсного відбору на посаду керівника КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» було обрано Руслана Іванова. Триває прийом заяв від претендентів на посаду головлікаря дитячої стоматологічної поліклініки.

Гемодіалізний центр у Кропивницькому розширив перелік медичних процедур

За результатами першого року роботи у Центрі нині обліковуються 43 пацієнти, а щодня процедуру гемодіалізу проходять 22 особи. Від грудня 2018 року перелік медичних послуг у Центрі розширився: гемодіаліз доповнився додатковими процедурами -плазмоферезом та гемосорбцією.Такі процедури необхідно проводити при аутоімунних захворюваннях, при значних інтоксикаціях, алергічних захворюваннях, при псоріазі і ревматоідному артриті. Звичайний гемодіалізний апарат виводить сечовину, креатинин та електроліти, а нова система очищує кров від певних токсинів та алергенів. Вона також може використовуватися при гострих отруєннях лікарськими засобами в реанімації, алкогольній інтоксикації.


Сучасні УЗД-апарати у двох закладах міста

Цього року матеріальна база медичних закладів міста поповнилась аж двома сучасними апаратами ультразвукового дослідження. Перший був закуплений, відповідно до галузевої програми охорони здоров’я, для міської лікарні № 2 імені Святої Анни. Другий апарат УЗД придбаний для лікарні швидкої медичної допомоги на прохання її адміністрації, лікарів-урологів та фахівців ультразвукової діагностики.