Керівниця управління охорони здоров'я Міської ради м. Кропивницького Оксана Макарук відзвітувала перед журналістами про роботу медичної галузі у 2017 році. За її словами, минулий рік відзначився успіхами і новаціями, адже вдалося зберегти й удосконалити мережу медичних закладів, запровадити роботу за новими стратегіями та започаткувати роботу нових програм.
Коротко і в цифрах про роботу галузі у 2017 році пропонуємо прочитати далі.
У мережі системи охорони здоров'я Кропивницького працює 14 лікувально-профілактичних закладів. Завдяки проведеній торік роботі, вдалось відкрити нові відділення, яких бракувало для надання якісної допомоги пацієнтам - інсультне та гемодіалізне відділення, об'єднати два пологових будинків у міський перинатальний центр ІІ рівня та відкрити новий заклад - Міську лікарню № 2 ім. Св. Анни.
У медичних закладах міста працює 2 099 медичних працівників, серед яких 605 - лікарі, 1494 - середній медичний персонал. На первинній ланці працює 138 лікарів, 81 з яких - сімейні лікарі, які можуть надавати допомогу цілим родинам. Укомплектованість первинної ланки лікарями становить 72 %.
Загальний фонд галузі торік склав 291,4 млн грн, що на 98 млн грн більше від видатків для галузі на 2016 рік. 61,7 млн грн із загальної суми складали кошти міського бюджету.
Близько 83 % усіх коштів (232,3 мн грн) було витрачено на зарплати медпрацівникам, 22,6 млн грн - на енергоносії, 10,1 млн грн - на медикаменти, 4,9 млн грн - харчування пацієнтів у стаціонарних відділеннях, 13 млн грн - на закупівлю нового обладнання для закладів, більше 12 млн грн - на капітальні ремонти у медзакладах.
Близько 250 тис грн витратили на надбавки до зарплат для лікарів та медичного персоналу, що передбачені Програмою "медичних стимулів" для працівників охорони здоров’я м. Кіровограда на 2013-2017 роки, понад 600 тис грн витратили на навчання лікарів-інтернів.
У 2017 році галузь працювала із двома ключовими програмами, фінансування яких склало 65 млн грн.
За кошти програми розвитку галузі було вперше запроваджено закупівлю підгузків, сечоприймачів та калоприймачів для важких хворих. Видатки на ці потреби склали близько 200 тис грн.
Понад 28 тисяч кропивничан скористались урядовою програмою "Доступні ліки". На компенсацію лікарських засобів у рамках цієї програми було витрачено 4,3 млн грн.
24 пацієнти з порушенням роботи нирок отримують гемодіаліз у новому відділенні амбулаторного гемодіалізу.
2071 дитина народилась у міському пологовому будинку. 99 % немовлят були вакциновані від туберкульозу.
Торік від кору було вакциновано 100 % осіб, які були включені до календарного плану щеплень. Від дифтерії вакцинувались 92 % осіб від плану.
748 медпрацівників пройшли тренінги щодо зниження стигми та дискримінації, організовані громадськими активістами у рамках проекту «Respect», спрямованого на зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медзакладах.
Вперше з міського бюджету було витрачено понад 170 тис грн на закупівлю експрес-тестів для визначення ВІЛ-статусу пацієнтів.
23,1 млн грн зібрали медичні заклади міста у вигляді благодійних внесків. 12,5 млн грн із загального обсягу коштів надійшли у негрошовій формі.