Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0-800-801-333 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Стан надання паліативної допомоги у Кропивницькому

Стан надання паліативної допомоги у Кропивницькому

Стан надання паліативної допомоги у КропивницькомуЩорічно в другу суботу жовтня в Україні відзначали Всесвітній день хоспісної і паліативної допомоги. Організатором Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, до якого входять національні та регіональні організації, що підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі. Цьогоріч день паліативної допомоги в Україні відзначали 13 жовтня.

Створення паліативного відділення було актуальним для міста Кропивницького, адже значна кількість мешканців міста (хворі у термінальної стадії онкозахворювання та соматичні хворі з важким перебігом хвороби) потребують такої допомоги та мають право на гідне завершення життя без болю, оточені піклуванням і доглядом. Вирішення цієї проблеми було одним із пріоритетних завдань як галузі охорони здоров'я міста, так і громади в цілому. Тому міською владою спільно з управлінням охорони здоров'я міської ради Кропивницького було вивчено передовий досвід областей України по наданню паліативної допомоги, проведено ряд робочих зустрічей з благодійними організаціями, круглих столів з медичною громадськістю та прийнято рішення про впровадження проекту створення паліативного відділення на території Центральної міської лікарні.

Як повідомила, позаштатний фахівець з паліативної та хоспісної допомоги при управлінні охорони здоров’я Міської ради м. Кропивницького Оксана Кабанчук, станом на теперішній час у комунальному закладі «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» працює 15 ліжок паліативної допомоги. На 01.10.2018 року проліковано 233 хворих. Робота паліативних ліжок становить 263,8днів, термін середнього перебування на ліжку15,0 ліжко/дня.

У закладі розроблені локальні протоколи «Хронічний больовий синдром в паліативній медицині». Всі хворі отримували знеболюючу терапію відповідно до вимог «Адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах», рекомендованої наказом МОЗ України № 311 від 25.04.2012 р. станом на 01.10.2018 р. 80 хворим було призначено опіоїдні анальгетики:

1321 ампули та 1317 таблеток на суму 64067,11 грн.

В закладі підтримується постійний запас вищезгаданих препаратів до 10 найменувань, ампульовані та таблетовані форми.

Амбулаторна допомога паліативним хворим надається на первинному рівні дільничними та сімейними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги. У закладах розроблено та затверджено маршрут пацієнта при наявності хронічного больового синдрому.

Персонал закладів пройшов необхідне навчання по паліативному догляду.

Також слід зазначити, що КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» були укладені Угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин, координацію спільної діяльності, у 2015 році з Територіальним центром соціального обслуговування Кіровського району м. Кіровограда та у 2017 році з Територіальним центром соціального обслуговування Ленінського району м. Кіровограда.

Наразі всі паліативні хворі з больовим синдромом забезпечуються пільговими рецептами на препарати знеболення, які можна придбати в аптеці № 118 КП «Кіровоградфармація».

Станом на 01.10.2018 рік кількість виписаних наркотичних знеболюючих засобів та прекурсорів складає:

морфін (таб) – 14410

морфін (амп) – 1865

трамадол (кап) – 9155

трамадол (амп) – 3690

сібазон (амп) – 90

сібазон (таб) – 280

налбуфін (амп) – 15

бупрен (таб) – 1070

феназепам (таб) – 4250

реліум (таб) – 50

Клонезепам (таб) - 60.

На 01.10.2018 р. самостійно та за допомогою родичів в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кіровограда» та КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кіровграда» отримували морфін в ампулах – 57 хворих, морфін в таблетках – 112 хворих.

Сума коштів витрачена на пільгові рецепти становить – 243923,66 грн.

Довідка: Ремонтно - будівельні роботи приміщення під паліативне відділення комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" розпочалися в серпні 2015 року управлінням капітального будівництва Кіровоградської міської ради. 12 березня 2016 року відбулося урочисте відкриття паліативного відділення на 15 ліжок, оснащеного необхідним обладнанням, яке відповідає всім стандартам надання паліативної допомоги.

Для матеріально-технічного оснащення паліативного відділення комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" було використано 419,4 тис. грн за рахунок:

спеціального фонду міського бюджету (бюджет розвитку) у 2014 році – 212,5 тис. грн (придбано ліжка функціональні металеві трьохсекційні з матрацом ортопедичним, візок для транспортування хворих, коляска для перевезення пацієнтів, електрокардіографи, візок зі змінними ношами, коляска для душа);

благодійної допомоги від Всеукраїнської громадської організації "Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги" у січні 2016 року – 206,9 тис. грн (ліжка трисекційні механічні, матраци протилижневі, візки для білизни, для прибирання, шприцеві дозатори).