Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Стан надання паліативної допомоги у м. Кіровограді у 2015 році

Стан надання паліативної допомоги у м. Кіровограді у 2015 році

Із березня 2013 р. у стаціонарі № 1 комунального закладу «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» функціонує 15 ліжок для надання допомоги паліативним хворим, у вересні 2014 р. при стаціонарі № 2 лікарні було додатково відкрито 10 ліжок паліативної допомоги для невиліковно хворих.

Станом на 24.12.2015 р. у закладі працює 25 ліжок паліативної допомоги. За 11 місяців 2015 р. проліковано 639 хворих, якими проведено 8229 ліжко-днів, виконання плану ліжко-дня становить 111,8%. Виходячи із вище наведених даних, потреба у роботі паліативних ліжок по м. Кіровограду залишається великою. Персонал закладу пройшов необхідне навчання по паліативному догляду. У жовтні 2015 р. співробітники лікарні брали участь у Другому національному Конгресі з паліативної допомоги у м. Києві.

Підписана угода про співпрацю з Українською лігою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, налагоджена співпраця з органами соціального захисту та духовенством. 11 березня 2015 року між територіальним центром соціального обслуговування Кіровського району м. Кіровограда і комунальним закладом «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» була укладена Угода про співробітництво та організацію спільної діяльності. Дана угода покращила та врегулювала якість надання медичної допомоги паліативним хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні та не мають родичів. Щотижня голова соціального відділу Кіровоградської єпархії УПЦ священик Бобрик Андрій відвідує невиліковно хворих пацієнтів та проводить богослужіння. У 2014 році за кошти міського бюджету придбано необхідне обладнання для паліативного відділення (ліжка функціональні, матраци ортопедичні, візки для транспортування хворих та інше)на суму 212, 5 тис.грн.

За період відкриття паліативних ліжок налагодилась робота стосовно процесу госпіталізації даної категорії хворих, вона проходить у плановому порядку, узгодження місця безпосередньо під кожного хворого відбувається із лікарями первинної ланки.

Всі госпіталізовані хворі, які потребували призначення наркотичних анальгетиків, отримували їх вчасно і безперебійно відповідно до призначень лікарів.

Амбулаторно-поліклінічна допомога вдома паліативним хворим надається виїзними онкобригадами комунальних закладів «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кіровограда» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кіровограда». Сімейними та дільничними лікарями проводиться широка роз’яснювальна робота з пацієнтами та їхніми родичами щодо заміни ампульних наркотичних препаратів у тих випадках, де це можливо, на таблетовані форми, зручні для самостійного застосування. За 11 місяців 2015 р. по м. Кіровограду лікарями вказаних закладів було виписано рецептів на 10720 пігулок таблетованого морфіну та 8540 пігулок трамадолу.

У січні 2015 р. медичні працівники лікувально – профілактичних закладів комунальної власності міста брали участь у семінарі «Основи паліативної допомоги. Лікування хронічного болю та обіг підконтрольних препаратів з закладах охорони здоров’я», який проводився у місті Кіровограді за організації Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Благодійного Фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», Міжнародного Фонду «Відродження».

У даний час триває капітальний ремонт приміщення на території комунального закладу «Центральна міська лікарня м. Кіровограда», виділеного для облаштування повноцінного паліативного відділення, роботи виконує управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради. Завершені фасадні роботи, розпочаті внутрішні малярні. Найближчим часом Міжнародний Фонд «Відродження» доставить необхідне устаткування для повноцінного функціонування відділення. Відкриття відділення планується у лютому – березні 2016 року.