Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » П'ятьом медикам винесено догани через смерть новонародженого у пологовому будинку №2 ім. Св. Анни

П'ятьом медикам винесено догани через смерть новонародженого у пологовому будинку №2 ім. Св. Анни

П'ятьом медикам винесено догани через смерть новонародженого у пологовому будинку №2 ім. Св. АнниЗа рекомендацією координаційної ради управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради з розгляду випадків дитячої та материнської смертності догани в особові справи через смерть немовляти у пологовому будинку №2 ім. Св. Анни отримали п'ять лікарів. Наказ начальника управління про притягнення до дисциплінарної відповідальності був підписаний 19 січня.

Із проханням провести службове розслідування щодо причин смерті дитини чи наявності ознак недбалості у діях лікарів до управління охорони здоров'я батько новонародженого Андрій Балан звернувся 6 січня. Чоловік повідомив, що був присутній під час пологів 2 січня, дитина народилась шляхом кесарського розтину живою, однак через 6 годин померла.

Одразу після надходження звернення від батька наказом начальника управління охорони здоров'я було скликано комісію, яка досліджувала медичну документацію породіллі, а також проводила бесіди та брала письмові пояснення медичного персоналу, який надавав меддопомогу вагітній.

Під час розслідування було виявлено низку порушень. Зокрема, жінці не провели УЗО для уточнення діагнозу - низька плацентація, що був поставлений на 19 тижні вагітності: зі слів дільничного лікаря пацієнтка відмовлялась від проходження обстежень. Вагітну не було скеровано в акушерський стаціонар з метою вирішення виду і терміну оперативного родорозрішення, не проведено оцінку факторів ризику акушерської кровотечі при постановці на облік.

Утім комісія зробила висновок, що медична допомога породіллі, яка приїхала до пологового будинку на 37 тижні з кровотечею, була надана своєчасно: через 15 хвилин після звернення було розпочато оперативне лікування, розпочата інфузійна терапія, що дало змогу попередити розвиток геморагічного шоку, запобігти видаленню матки.

Згідно картки новонародженого, хлопчик після появи на світ перебував у дуже важкому стані, був переданий неонатологу. Незважаючи на реанімаційні заходи, стан дитини прогресивно погіршувався. Хлопчик прожив 6 годин 7 хвилин. Встановлений клінічний діагноз: "Важка асфіксія. Дихальні розлади змішаний тип. Церебральна депресія. Набряк мозку".


"Випадок дитячої смерті важкий. За статистикою, близько 25 % дітей гинуть ще внутрішньоутробно. Мав місце недостатній контоль дільничного лікаря-акушера-гінеколога жіночої консультації за своєчасним виконанням призначень вагітній, хоча УЗО у визначені терміни призначалося. Із рекомендаціями жінка була ознайомлена, про що свідчать підписи вагітної під час візитів до консультації. При такій великій крововтраті більшість випадків оперативних втручань закінчується екстерпацією матки. У даному випадку завдяки своєчасним кваліфікаційним діям медичних працівників дітородний орган в жінки збережений і пара зможе мати дітей", - прокоментувала начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Наказом начальника управління догани винесено завідувачу та лікарю- акушеру-гінекологу дільничному вагітної Жіночої консультації №3, завідувачу, пологового відділення, лікарю-акушеру-гінекологу та лікарю-анестезіологу пологового будинку №2 ім. Св. Анни.

 

фото сайту "Гречка"