Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » У Кропивницькому лабораторно підтверджено 3 випадки коронавірусу

У Кропивницькому лабораторно підтверджено 3 випадки коронавірусу

У Кропивницькому лабораторно підтверджено 3 випадки коронавірусуЗа інформацією Кіровоградського обласного лабораторного центру станом на 10.00 29 березня в Кіровоградській області, лабораторно підтверджено 4 випадки захворювання на COVID-19, 3 із яких виявлено у жителів Кропивницького. Усі вони мають середній ступінь важкості перебігу хвороб, а також ознаки запалення легень. Ніхто з осіб, у кого підтверджено лабораторно коронавірусну інфекцію, не перебував за кордоном, однак вони мали контакт із тими, хто був за кордоном. Зараз усі контактні особи перебувають на самоізоляції, їм також проведуть експрес-тестування на наявність коронавірусної інфекції.

Усі захворілі нині ізольовані, шпиталізовані до визначених госпітальних баз, перебувають під наглядом лікарів. Їхнє лікування відбувається за кошти закладу.

Лікарні «першої» хвилі, які прийматимуть хворих на коронавірус, – Центральна міська лікарня в Кропивницькому, Кіровоградська обласна лікарня, Центральна міська лікарня в Олександрії, Добровеличківська ЦРЛ і Маловисківська ЦРЛ. Центральна міська лікарня визначене госпітальною базою для хворих на COVID-19 у Кропивницькому. У наявності є швидкі тести для виявлення вірусів грипу А та В, дезінфекційні препарати та необхідне обладнання, у тому числі шість апаратів штучної вентиляції легень: по три для дорослих і дітей, засоби індивідального захисту для медпрацівників. https://bit.ly/3asevps

Інформація про лабораторно підтверджену кількість хворих на коронавірусну інфекцію оновлюється обласним лабораторним центром щодня о 10.00 і 22.00. Якщо ескпрес-тест показав позитивний результат, наявність коронавірусної інфекції обов'язково перевіряються лабораторним центром з допомогою ПЛР-систем.

За інформацією, головного санітарного лікаря Кіровоградської області Надії Оперчук, Кіровоградська область має достатню кількість для першочергової потреби експрес-тестів і ПЛР-систем для обстеження тих, хто повернувся, так і для проведення повного комплексу обстежень, які перебували в контакті з ними.

Нагадуємо, експрес-тестування проводиться тільки особам, які повернулися із країн, де зафіксовано випадки COVID-19, контактним особам, а також пацієнтам із діагностованою пневмонією. За відмову від проходження експрес-тесту особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Інформація про COVID-19, симптоми та заходи профілактики: https://bit.ly/2wAYA9K
Пам'ятка про самоізоляцію: https://bit.ly/39qbJ2F
Алгоритм поведінки, якщо відчули симптоми COVID-19: https://bit.ly/2xtbXJ8