Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Бюджет медицини Кропивницького 2020 (ІНФОГРАФІКА)

Бюджет медицини Кропивницького 2020 (ІНФОГРАФІКА)

Бюджет медицини Кропивницького 2020 (ІНФОГРАФІКА)Цьогоріч галузь охорони здоров’я в Україні продовжить роботу в режимі трансформацій. Не оминуть ці процеси і Кропивницький. З 1 квітня тут, як і по всій країні, вторинна і третинна ланка почнуть працювати за новим принципом - без субвенцій, але з коштами, які «ходитимуть за пацієнтом».

10 лютого 2020 року НСЗУ розпочала приймати пропозиції закладів, що надають екстрену, вторинну, третинну, паліативну медичну допомогу та медичну реабілітацію про укладення договорів за програмою медичних гарантій у 2020 році. Після укладення договорів, медичні заклади напряму отримуватимуть кошти за надані послуги, як це відбувається на первинці.

Водночас в управління охорони здоров’я і місцевого самоврядування загалом лишаються повноваження щодо забезпечення роботи системи, а також на запровадження місцевих програм. Згідно зі статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування», до повноважень місцевого самоврядування належить управління закладами охорони здоров’я, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, організація медичного обслуговування та харчування в комунальних оздоровчих закладах, забезпечення в межах наданих повноважень доступності і безоплатності медичного обслуговування на відповідній території, а також розвиток усіх видів медичного обслуговування, зокрема – мережі закладів охорони здоров’я та сприяння підготовці й підвищенню кваліфікації спеціалістів.

Відповідно до рішення Міської ради м. Кропивницький «Про міський бюджет на 2020 рік» медичний бюджет Кропивницького у 2020 році формуватимуть медична субвенція з державного бюджету (46,6 млн грн), цільові кошти з обласного бюджету (3,8 млн грн), а також кошти безпосередньо міста Кропивницький (56,2 млн грн).

Зокрема, 46,6 млн грн у держбюджеті передбачено на виплату заробітної плати медпрацівників ІІ ланки у І кварталі 2020 року, адже з 1 квітня розпочинається наступний етап реформи медицини в Україні. Кошти обласного бюджету будуть спрямовані на фінансування потреб хворих із нирковою недостатністю та цукровими/нецукровими діабетами - 2 млн грн та 1,8млн грн відповідно.

Більш детально про те, куди спрямують основні видатки міського бюджету дивіться на нашій інфографіці.