Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Квітень 2025 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Інформація щодо медичного забезпечення учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей станом на 30 квітня 2025 року

Рішенням Кропивницької міської ради від 15 грудня 2022 року № 1421 затверджена Комплексна програма підтримки учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей на 2023-2025 роки (зі змінами).

Закладами охорони здоров’я міста Кропивницького відповідно до своїх функцій забезпечено всебічне надання якісної безкоштовної медичної допомоги учасникам АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей за рахунок коштів Кропивницької територіальної громади міста, НСЗУ та інших, не заборонених чинним законодавством надходжень.

Для реалізації заходів Комплексної програми підтримки учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей на 2023-2025 роки по галузі «Охорона здоров'я» на 2025 рік передбачені видатки у сумі 1 266,0 тис. грн.

З метою виконання заходів програми та забезпечення соціального захисту зазначеної категорії осіб медичними закладами фактично використано коштів, станом на 30 квітня 2025 року у сумі 2 354,6 тис. грн, з них за рахунок коштів Кропивницької міської територіальної громади у сумі 544,0 тис. грн, у тому числі на забезпечення:

покращення харчування при стаціонарному лікуванні у сумі 574,1 тис. грн, з них за рахунок коштів Кропивницької міської територіальної громади у сумі 64,8 тис. грн;

Як лікують депресію у дітей

Як лікують депресію у дітейЯк зрозуміти, що дитині потрібна консультація з фахівцем із ментального здоров'я? Які стани минають самі, які потребують психотерапії, а коли не обійтися без медикаментів? З чого починається лікування депресії в дітей і коли потрібні антидепресанти?

У новому епізоді подкасту «Простими словами» про все це розповів дитячий психіатр, професор психіатрії в Лондонському університеті королеви Марії, Денис Угрин:

Apple podcasts https://podcasts.apple.com/lv/podcast/простими-словами/id1487856534

SoundClaud https://soundcloud.com/the_village.../sets/nauka-stijkosti

Spotify https://open.spotify.com/show/0fEZ2xSCZFW3OfMMaeNo1x

YouTube https://www.youtube.com/@user-prostymyslovamy

The Village Україна

 

Сім’я воєнного часу – це…

Сім’я воєнного часу – це…Стосунки змінюються під час війни. Це неминуче.

Вона впливає на сім’ї, на кожну по-різному. Це не завжди про розрив стосунків, іноді про складнощі та завжди про зміни.

І тоді добре пам’ятати, що сім’ї складаються з людей. А люди вміють бути поруч

Ми теж хочемо бути поруч із сім’ями тих, хто у війську. Свою підтримку додали в карусель, просто глянь

Харчові отруєння та їх профілактика

Харчові отруєння та їх профілактикаХарчові отруєння – це захворювання шлунково-кишкового тракту з гострим перебігом, які виникають через потрапляння в організм продуктів, заражених мікробами, що виділяють дуже сильні токсини (отрути білкового походження). Це, у першу чергу, Clostridium botulinum – збудник ботулізму. Також досить часто випадки харчових отруєнь спричинені токсинами деяких видів стафілокока. Ці бактерії активно розмножуються за кімнатної температури на різноманітних харчових продуктах, що не підлягають перед їх споживанням термічній обробці (тістечка з кремом, деякі молочні продукти, паштети). Здебільшого групові харчові отруєння виникають після проведення масових заходів, пікніків тощо.

Симптоми харчового отруєння з’являються раптово та, в залежності від тяжкості перебігу, можуть бути різними у своїх проявах, з них можна виділити:

·підвищення температури;

·загальна слабкість;

·біль у животі;

·діарея;

·зниження або відсутність апетиту;

·здуття живота;

·нудота і блювота;

·запаморочення;

·низький тиск;

·прискорене серцебиття.

Всесвітній тиждень імунізації

Всесвітній тиждень імунізації24 квітня стартував Тиждень імунізації. Це ще одна можливість нагадати: вакцинація — це про здорове майбутнє без страху перед хворобами, які ми можемо приборкати.

Імунізація — одне з найбільших досягнень людства.

За останні 50 років вакцинація врятувала 154 мільйони життів, і здатна захистити й ваше життя від небезпечних хвороб.

«Дотримання Національного календаря профілактичних щеплень — це основа захисту від небезпечних інфекцій, особливо для дітей. Усі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними», — зазначає Генеральний директор Центру громадського здоров’я Михайло Росада.

Перший науково описаний випадок успішної вакцинації датують 1796 роком. Експеримент англійського лікаря Едварда Дженнера відкрив шлях до, без перебільшення, одного з найвизначніших досягнень людської цивілізації. Він помітив, що доярки, які перехворіли на коров’ячу віспу, не хворіли на натуральну. Тоді лікар Дженнер ввів збудника коров’ячої віспи восьмирічному сину свого садівника. Хлопчик переніс недугу легко, без загрози для життя. Пізніше Дженнер вводив йому збудника натуральної віспи понад 20 разів — і дитина не захворіла. В її організмі сформувався імунітет.

У 1967 році Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала глобальну кампанію з викорінення натуральної віспи та у 1979 оголосила про повну ліквідацію хвороби. Завдяки впровадженню вакцинації проти натуральної віспи людству вдалося повністю ерадикувати (викорінити) одну з найнебезпечніших хвороб в історії людства.

Як уберегтися від укусів кліщів?

Як уберегтися від укусів кліщів?Хоча весняне тепло ще дуже нестабільне, в Україні почастішали випадки укусів кліщів. Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень. Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх своїй «жертві». Йдеться про понад 150 хвороб. Найвідоміші:

  • кліщовий енцефаліт (зустрічається в Україні рідко),
  • бореліоз (хвороба Лайма).

Що довше кліщ перебуває на тілі, то вищий ризик захворіти.

За словами Надії Оперчук, головної державної санітарної лікарки області, цьогоріч у Кіровоградській області вже зареєстровано 6 випадків хвороби Лайма. Торік таких випадків було 98.

Із середини березня фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочали збір кліщів у зелених зонах області.

Це необхідно для того, щоб перевірити, чи є серед них переносники небезпечних інфекцій, зокрема хвороби Лайма. З початку сезону обстежено 13 великих територій, де виявили 305 кліщів. Із них 61 був інфікований збудником хвороби Лайма.

СКАЗ - що робити для профілактики та як діяти в разі інфікування

СКАЗ - що робити для профілактики та як діяти в разі інфікуванняЗа результатами експертиз Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Кіровоградській області у квітні 2025 року на території міста Кропивницького зареєстровано три випадки сказу тварин.

Як повідомила генеральна директорка - головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук, два випадки виявлені серед домашніх тварин, що свідчить про необхідність посилення контролю за вакцинацією домашніх тварин та впровадження заходів профілактики сказу серед населення.

Нагадаємо, що сказ – це вірусна, смертельна інфекція, розвитку якої у людини можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію. Як передається сказ:

  • чеpез укус інфікованої тваpини;
  • подpяпину та мікpоушкодження шкіpи;
  • потpапляння заpаженої слини тваpини на слизові оболонки;

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій пpиpоді – лисиці.

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 23 квітня 2025 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2025 рік

Отримано з державного постачання

Залишок з 2024 року

Закуплено

за кошти місцевого бюджету

Використано

Наявна кількість вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

160

20

20

 

20

20

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

300

10

1300

 

650

 

660

 

АДП (дифтерія, правець)

460

100

560

 

220

 

430

 

АДП-м (дифтерія, правець)

3230

1000

1080

 

1760

320

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

2600

660

3000

 

3000

60

 

Поліомієлітна ІПВ

120

60

790

 

1490

560

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

715

680

1440

 

1141

979

 

Проти гепатиту В

1149

160

277

 

78

364

 

Проти гемофільної інфекції

0

550

 

113

492


Назад Вперед
Наверх