Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Грудень 2024 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 18 грудня 2024 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2024 рік

Отримано з державного постачання

Залишок з 2023 року

Закуплено

за кошти місцевого бюджету

Використано

Наявна кількість вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

130

130

0

 

110

20

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

820

1340

780

 

915

 

1300

 

АДП (дифтерія, правець)

870

1200

600

 

1240

 

560

 

АДП-м (дифтерія, правець)

4150

2720

0

 

2110

610

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

4530

4120

550

 

3530

1140

 

Поліомієлітна ІПВ

1115

2050

90

 

1398

780

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

1126

1561

805

 

1661

705

 

Проти гепатиту В

1800

610

0

 

316

289

 

Проти гемофільної інфекції

1786

750

15

 

184

576

У Кропивницькому запрацював безбар'єрний реабілітаційний модуль для українців, які постраждали від війни

У Кропивницькому запрацював безбар'єрний реабілітаційний модуль для українців, які постраждали від війниРеабілітація – це в першу чергу про створення умов для якнайшвидшого відновлення людини та повернення її до активного життя. Для цього важливим є відхід від недієвих методів, цифровізація системи, підвищення кваліфікації фахівців та розбудова мережі сучасних безбар’єрних реабілітаційних відділень на базі медзакладів спроможної мережі.

Реабілітація буде одним з головним напрямком, що розвивається в громаді, оскільки кількість осіб, які її потребують постійно збільшується у зв’язку з війною.

У закладах охорони здоров’я міста Кропивницького, які увійшли до спроможної мережі, відкриті стаціонарні реабілітаційні відділення:

·КНП «Центральна міська лікарня»

·КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги»

·КНП «Дитяча міська лікарня»

та потужне амбулаторне відділення реабілітації у КНП «Поліклінічне об’єднання».

Важливе завдання на 2025 рік, поставлене Президентом України: амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів у кожній громаді, де є лікувальний заклад.

Неочевидні прояви цькування в школі

Неочевидні прояви цькування в школіНе все те булінг, що нам здається. Є безліч неочевидних форм знущань, принижень, переслідувань, тиску у школі.

Щоби нагадати ще раз головне, ефективна протидія булінгу — це постійне проведення превентивної роботи на загальношкільному рівні. Бо це наше завдання — створити безпечне, дружнє до дітей освітнє середовище.


 


 

Як перестати носити турботи з собою

Як перестати носити турботи з собоюІноді наші турботи схожі на валізу, яку нам доводиться всюди носити. Вони обтяжують, відбираючи сили та настрій.

Проте існує спосіб ефективно впоратися з ними — виділити спеціальний час для переживань. Це не про уникнення своїх думок чи емоцій, а про вміння керувати ними.

Спробуй визначити конкретний час, щоб спокійно обміркувати все, що тебе турбує. Це може бути декілька хвилин увечері перед сном або під час прогулянки.

Приділяючи увагу своїм почуттям, ти даруєш собі підтримку й полегшення, адже кожне з них заслуговує бути почутим.

Як діяти коли твої цінності підривають

Як діяти коли твої цінності підриваютьКоли твої цінності порушують, це може бути дуже болісно. У такі моменти важливо знати, як діяти. Це допоможе тобі захищати те, що для тебе важливо.

Лови 6 кроків на той випадок, коли хтось все ж порушить твої цінності.

Сподіваємось, квітко, що тобі це не знадобиться.

ПЛАН РОБОТИ управління охорони здоров’я Кропивницької міської ради на І півріччя 2025 року

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради

_____________Світлана БАЛАКІРЄВА

____________________ 2024 року

ПЛАН РОБОТИ

управління охорони здоров’я Кропивницької міської ради

на І півріччя 2025 року

 

п/п

Зміст заходу

Мета проведення заходу

 

Термін

виконання

Відповідальні

виконавці

1

2

3

4

5

І. Організаційні заходи

1.1. Засідання колегій, постійно діючих комісій, комітетів, рад, які створені при виконавчих органах міської ради

1.1.1

 

 

 

 

Колегія на тему: «Підсумки роботи закладів охорони здоров'я міста за 2024 рік

 

Про роботу зі зверненнями громадян у 2024 році»

 

Підведення підсумків та визначення перспектив розвитку

 

 

Лютий

 

 

 

Заступник начальника, начальники відділів управління охорони здоров’я, керівники закладів охорони здоров’я комунальної власності міста, експерти УОЗ

 

1.1.2

Колегія на тему: «Підсумки роботи закладів охорони здоров`я міста за І квартал 2025 року.

 

Стан виконавчої дисципліни»

 

 

Забезпечення якісного надання медичної допомоги населенню міста

Квітень

Заступник начальника, начальники відділів управління охорони здоров’я, керівники закладів охорони здоров’я комунальної власності міста

 

11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астмуБронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка суттєво впливає на якість життя, адже не дозволяє людині нормально дихати. Проте, раннє виявлення та базові ліки сповільнюють її прогресування.

Хвороба проявляється по-різному. Симптоми можуть турбувати людину періодично або постійно. Вони включають напади задухи, задишку, сухий і надривний кашель, свистячі хрипи при видиху, біль в грудях.

Окремо виділяють кашльову форму захворювання, коли спостерігається тільки кашель з невеликим виділенням мокроти. Кашель часто посилюється вночі, а вдень — відступає. Зазвичай напад виникає під впливом певних тригерів. В більшості випадків він розвивається протягом декількох днів, але бувають і неочікувані, сильні напади. Між періодами загострень пацієнт почувається задовільно.

Дуже важливо не займатися самолікуванням, а відразу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. Нагадаємо, які медичні послуги пацієнти з бронхіальною астмою можуть отримати в рамках Програми медичних гарантій безоплатно.

На первинній ланці для пацієнта з підозрою або підтвердженим діагнозом бронхіальна астма безоплатними є такі послуги:

- супровід та спостереження;

- направлення до вузького спеціаліста – пульмонолога, алерголога – за потреби;

- направлення на проведення лабораторних досліджень та інструментальних обстежень - за потреби;

База знань eHelth

База знань eHelthМіністерство охорони здоров’я України з метою спрощення доступу до консолідованої інформації про цифровізацію охорони здоров’я оприлюднило на офіційному вебсайті МОЗ базу знань eHelth, з якою можна ознайомитись за посиланням https://moz.gov.ua/uk/baza-znan-ehealth

Завдяки представленому інструменту зручно удосконалювати загальну цифрову грамотність та опановувати навики користування цифровими системами.

Так, у базі знань представлені інформаційно-аналітичні матеріали щодо цифрової трансформації охорони здоров’я в Україні та світі, функціонування електронної системи охорони здоров’я та інших IT-систем і реєстрів, питання кібербезпеки та захисту даних, розвитку цифрової компетентності працівників охорони здоров’я, які розділені за такими темами:

•загальна цифрова грамотність працівників сфери охорони здоров’я;

•цифрова трансформація в охороні здоров’я, електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ);

•інформаційна складова в менеджменті охорони здоров’я;

Уряд розширив програму «Доступні ліки»

Уряд розширив програму «Доступні ліки»У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.

До оновленої програми увійде понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. А також ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень. Це дозволить ще як мінімум 500 тисячам українців заощадити кошти на лікуванні. Вперше будуть доступні препарати для дітей, а також ліки у вигляді крапель і мазей.

За словами Віктора Ляшка, лікарські препарати з розширеного переліку програми «Доступні ліки» можна буде отримати з початку 2025 року в усіх законтрактованих з НСЗУ аптеках за електронним рецептом. Це забезпечить доступ до якісного лікування та зменшить фінансове навантаження для ще як мінімум 500 тисяч пацієнтів. Цьогоріч ми зобовʼязали приєднатися до програми «Доступні ліки» всі аптеки, які розміщені в лікарнях. Наступного року плануємо, що отримати препарати за програмою можна буде у кожній аптеці.


Назад Вперед
Наверх