Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 07.05.2024
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Всесвітній день боротьби з астмою

Всесвітній день боротьби з астмоюЗа інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України та НСЗУ вже 20-й рік поспіль у перший вівторок травня організаціями GINA (Global Initiative for Asthma) та ВООЗ відзначається всесвітній день боротьби з астмою для привернення уваги до цієї недуги та підвищення обізнаності про астму.

Що ж таке астма?

Астма є хронічним захворюванням, для якого характерні періодичні напади задишки та свистячого дихання, тяжкість та частота яких можуть різнитися в різних людей. Симптоми можуть виникати декілька разів на день або тиждень, у деяких людей стан може погіршитись під час фізичної активності та вночі. Астма є одним із найбільш розповсюджених хронічних захворювань серед дітей. За даними ВООЗ, від неї страждає 235 мільйонів людей у світі.

Симптоми астми, що повторюються, часто призводять до безсоння, відчуття стомленості, зниження активності, як наслідок – зниження відвідуваності навчальних закладів та працездатності.

Фактори ризику – що провокує приступи астми?

Незважаючи на те, що основні причини астми іще повністю не з’ясовані, найбільш вагомими факторами ризику виникнення астми є поєднання генетичної схильності та дії таких факторів навколишнього середовища, як:

·алергени в приміщенні (наприклад, кліщі в домашньому пилу в постільній білизні, килимах та м’яких меблях, шерсть домашніх тварин);

·вуличні алергени (наприклад, пилок рослин та цвіль грибів);