Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Березень 2023 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 29 березня 2023 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2023 рік

Отримано з державного постачання

Залишок з 2023 року

Закупл за кошти місцевого бюджету

Використан

Наявна кількіст вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

60

 

460

 

100

360

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

2030

 

210

 

210

0

 

АДП (дифтерія, правець)

1030

 

580

 

270

 

330

 

АДП-м (дифтерія, правець)

5990

1000

40

 

580

370

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

4850

1820

940

 

1400

1340

 

Поліомієлітна ІПВ

263

 

1337

 

607

840

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

2900

550

0

 

540

10

 

Проти гепатиту В

1842

268

 

185

75

 

Проти гемофільної інфекції

1516

 

699

 

219

480

 

Антирабічна вакцина

 

 

 

70

70

0

Актуальність питання отруєння грибами

Актуальність питання отруєння грибамиКропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, хоча період вегетації грибів ще не розпочався (а триває він приблизно від травня до листопада), необхідно враховувати той факт, що різні методи обробки грибів (маринування, засолка, сушка, теплова кулінарна обробка тощо) в більшості випадків не руйнують їхніх отрут, а, отже, нещасні випадки від споживання грибів можуть реєструватися протягом цілого року, саме тому питання отруєння грибами залишається актуальним постійно.

Страви з грибів є традиційним продуктом у раціоні харчування мешканців нашої області та чи можна вживати саме дикорослі гриби?

Поглянемо на статистику отруєнь. Так, за 2022 рік в області зареєстрували 5 осередків отруєння дикорослими грибами, постраждало 6 людей, зокрема, 2 дітей. В Кропивницькому районі зареєстрували 4 осередки отруєння дикорослими грибами, постраждало 5 людей, зокрема, 1 дітей. Тож краще відмовитись від вживання дикорослих та консервованих грибів в домашніх умовах або обрати ті, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі. Слід також пам’ятати, що не можна купувати і вживати в їжу гриби консервовані, мариновані, солоні, сушені у невідомих осіб на ринках, в місцях стихійної торгівлі, у продавців на автошляхах.

Сучасне відділення реабілітації розпочало роботу в КНП «Поліклінічне об’єднання»

Сучасне відділення реабілітації розпочало роботу в КНП «Поліклінічне об’єднання»КНП «Поліклінічне об’єднання» Кропивницької міської ради» відповідно до договору з Національною службою здоров’я України надає послуги медичної реабілітації хворим з ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи в амбулаторних умовах, починаючи з 2020 року.

З метою покращення рівня комфорту пацієнтів під час надання якісної медичної допомоги та підвищення конкурентоспроможності підприємства у другій половині 2022 року за рахунок надходження коштів від Національної служби здоров’я України проведено капітальний ремонт відділення реабілітації на загальну суму 5 200,7 тис. грн. Це найпотужніше у місті амбулаторно-поліклінічне відділення, у якому проходять лікування не лише мешканці міста, а й населення прилеглих районів області.

Також протягом 2021-2022 років здійснено закупівлю надсучасного реабілітаційного та фізіотерапевтичного медичного обладнання для надання послуг медичної реабілітації хворим на високому рівні, орієнтованому на досвід передових європейських країн. Загальна сума придбаного обладнання для поліклінічного відділення №1 та поліклінічного відділення №5 складає 80400,0 тис. грн.

Як отримати ліки за електронним рецептом?

Як отримати ліки за електронним рецептом?1) Щоб отримати рецепт на рецептурний препарат необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.

2)Задля своєї зручності ви можете обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

3) Під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя(ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

4) Після цього ви отримаєте номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.

5) Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 30 чи 10 днів (для наркотичних/психотропних препаратів).

6) Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити – номер рецепта та код погашення.

7)Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар.

8) Так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету. Лікуйтеся свідомо та будьте здорові!

Основні факти про електронний рецепт на рецептурні ліки

Основні факти про електронний рецепт на рецептурні ліки1.Е-рецепт буде впроваджуватися поступово: так для своєї зручності ви зможете самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

2.До того ж за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, також випише вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

3.Електронний рецепт можна буде отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

4.У разі тривалого лікування гострих або хронічних захворювань, або ж за потреби продовжити лікування чи профілактику повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно. Для цього в системі має бути зафіксований діагноз та призначення від вашого лікуючого лікаря.

5.Якщо ви маєте хронічні захворювання, завчасно перевірте інструкцію ліків, які ви вживаєте, та якщо вони рецептурні – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбати ліки за рецептом в аптеці.

6.Ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.

7.У разі, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці або ж ви можете обрати паперовий рецепт.

Що важливо знати пацієнтам про ліки?

Що важливо знати пацієнтам про ліки?Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.

Проте чим відрізняються між собою та чому деякі препарати потребують лікарського призначення?

За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні.

💊Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які ви можете придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застосовуються за результатами самодіагностики або за рекомендацією фармацевта. Найчастіше це препарати проти болю, кашлю, нежитю чи інших найбільш поширених захворювань та їх синдромів.

Чому на деякі ліки потрібен рецепт?

Чому на деякі ліки потрібен рецепт?

А чи знали ви, що близько 60% ліків, що є в аптеці - є рецептурними та повинні відпускатися за рецептом лікаря?

💊Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. Цей перелік ліків включає зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні ліки), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші.

Зверніть увагу, що деякі ліки проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за призначенням лікаря.

👩‍⚕️👨‍⚕️Саме тому при погіршенні самопочуття необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Лише медичний працівник може підібрати коректну діючу речовину, дозування та тривалість прийому ліків, які є безпечними та ефективними саме для вас, та запобігати можливим негативним наслідкам. Лікуйтеся свідомо!



Назад Вперед
Наверх