Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 28.09.2020
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Тижневі дані щодо стану захворюваності на COVID-19 у Кропивницькому станом на 28 вересня (ІНФОГРАФІКА)

Тижневі дані щодо стану захворюваності на COVID-19 у Кропивницькому станом на 28 вересня (ІНФОГРАФІКА)Дані щодо стану захворюваності на коронавірусну інфекцію за останній тиждень у Кропивницькому показують зростання кількості нових випадків у порівнянні з попереднім тижнем. Всеукраїнські дані за минулий тиждень теж свідчать про зростання кількості хворих загалом у державі.

За останній тиждень у Кропивницькому виявили 43 нових випадка захворювання на COVID-19, тоді як у попередній було зафіксовано 41 новий хворий. Побороли недугу 39 кропивничан, у той час як попередній тиждень відзначився 16 такими випадками. За цей період стався також 1 летальний випадок серед хворих із Кропивницького - померла 64-річна жителька обласного центру.

Загалом на Кіровоградщині за весь період спостережень зафіксовано вже 1077 хворих, 821 з яких - жителі Кропивницького. Побороли недугу 845 мешканців області, серед них - 672 кропивничанина. За весь період було зафіксовано 56 летальних випадків, 36 з яких - у жителів обласного центру.

Всеукраїнські дані за останній тиждень один раз показали антирекордний показник щодо нових випадків захворювання на COVID-19, а загальні тижневі цифри свідчать про зростання хворих у порівнянні з попереднім аналогічним періодом. За останній тиждень в Україні захворіло на коронавірусну інфекцію 22,9 тис осіб, тоді як у попередній тільки 21,5 тис осіб.

Що робити керівнику організації, якщо хтось в офісі захворів на COVID-19

Що робити керівнику організації, якщо хтось в офісі захворів на COVID-19Керівник організації, де виявили хворого працівника COVID-19, повинен звернутися в територіальний лабораторний центр. Про це в інтерв'ю Радіо НВ роз`яснив головний санлікар країни Віктор Ляшко.

"Там (лабораторному центрі,–ред.) є закріплений за даною територією епідеміолог, який проводить епідеміологічне розслідування. Він відкриває і закриває вогнище і рекомендує, кому з контактних треба йти на самоізоляцію, а кому–ні",–зазначив Ляшко, уточнивши, що це залежить від часу контакту з хворим.

За його словами, якщо після звернення немає ніяких дій щодо виявлення контактних, то необхідно телефонувати на гарячі лінії департаменту охорони здоров'я з COVID-19 (278-41-91) і МОЗ (0800505201).

Гарячі лінії Кіровоградщина: постав замість цього картинку зі списком тел

У той же час сам хворий на коронавірус, зазначає Віктор Ляшко, повинен відразу звернутися до свого сімейного лікаря, який оцінить його стан та визначить подальший план дій і лікування.

Оновлено стандарт госпіталізації пацієнтів із COVID-19

Оновлено стандарт госпіталізації пацієнтів із COVID-19Міністерство охорони здоров'я України оновило стандарти госпіталізації пацієнтів зкоронавірусною хворобоюCOVID-19. За новими правилами, обов'язкова госпіталізація необхідна людям з визначених груп ризику.

Відповідно, госпіталізації підлягають хворі на коронавірус, які мають:

·онкологічні захворювання;

·ниркову недостатність;

·цереброваскулярні захворювання в стадії декомпенсації;

·патології дихальної та серцево-судинної систем;

·тяжку артеріальну гіпертензію;

·декомпенсований цукровий діабет;

·важкі алергічні хвороби;

·імуносупресивні стани;

·аутоімунні захворювання.

За матеріалами МОЗ

Оновлено протокол надання меддопомоги для лікування COVID-19

Оновлено протокол надання меддопомоги для лікування COVID-19Вийшла нова редакція протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Протокол розроблено фахівцями Міністерства та найкваліфікованішими спеціалістами в галузі охорони здоров’я. Серед змін - оновлено визначення підозрілого та ймовірного випадку захворювання на COVID-19, визначені критерії не контагіозності пацієнтів, що відповідали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, а також критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування (припинення самоізоляції) та оновлено алгоритм тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2.

Воновленому протоколі, зокрема, розширена схема використання глюкокортикоїдів, визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції, також конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб.

Також змінюються підходи до ПЛР-тестування. Так тест здійснюватиметься лише у випадку наявності ознак захворювання: обов'язковому дослідженню підлягають особи з підозрою, з пневмоніє, з позитивним ІФА-тестом. Контактні особи тепер поміщатимуться на 14-денну ізоляцію і в разі відсутності будь-яких проявів хвороби зможуть приступати до навчання чи роботи, без отримання негативного ПЛР-тесту, як це було раніше.

Оновлений стандарт «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) можна переглянути за цим посиланням.