Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 25.04.2017
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Понад 5 тисяч рецептів виписано пацієнтам в рамках програми "Доступні ліки"

Понад 5 тисяч рецептів виписано пацієнтам в рамках програми "Доступні ліки"У Кропивницькому з початку квітня, коли запрацювала урядова програма "Доступні ліки",сімейними лікарями та терапевтами виписано 5121 рецепт на отримання препаратів для трьох категорій захворювань, що беруть участь у програмі: бронхіальна астма, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальна астма. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції розповіла начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

В обласному центрі програма запрацювала 6 квітня. Загальна сума виписаних рецептів становить 80 тис грн. Як розповіла Оксана Макарук, більшість рецептів були виписані пацієнтам із серцево-судинними хворобами - 79 %, найменше рецептів виписано хворим на цукровий діабет ІІ типу (18,4 %). 

У реєстрі лікарських препаратів, що відшкодовуються в рамках програми, ключено 157 препаратів. З них 25 % за рецептом можна отримати безкоштовно. Наразі в аптечних закладах міста відсутні окремі назви препаратів, однак, пояснила керівник управління, це пов'язано із затримкою поставки засобів до України. Для прикладу, в аптеках немає наразі словенського препарату "Симвастатину", що призначається для лікування серцево-судинних хвороб, а також іспанського "Будесоніду" для хворих з бронхіальною астмою.


 

Навчання та перевірка знань з правил пожежної безпеки 21 квітня 2017 року

Навчання та перевірка знань з правил пожежної безпеки 21 квітня 2017 рокуНа базі управління охорони здоров’я, під головуванням заступника начальника управління Лариси Кудрик, було проведено підсумкове заняття з вивчення та перевірки знань правил пожежної безпеки. Як вимагає Кодекс цивільного захисту України, правила пожежної безпеки та відповідна постанова Кабінету міністрів заняття проводились з посадовими особами закладів управління охорони здоров’я. Це так звана середня ланка керівників – завідувачі відділеннями та службами. Як зазначила у своєму виступі Лариса Кудрик, що «від правильних дій саме керівника середньої ланки, його повсякденної вимогливості до підлеглих, профілактичних заходів по дотриманню протипожежного режиму, в першу чергу, залежатиме збереження життя та здоров’я пацієнтів та медичного персоналу. Зрозуміло, що пожежна безпека в закладі – це справа колективна, а основну відповідальність покладено на головного лікаря, та все ж від того наскільки підготовлена саме середня ланка до екстремальних дій, в більшості й залежатиме виконання поставленого завдання».