Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Про реалізацію у м. Кіровограді завдань і доручень Президента України з модернізації медичної галузі щодо забезпечення громадян України якісними медичними послугами

На сьогодні є нагальною потреба реформування галузі. Нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвели до втрати комплексності та поступовості у наданні медичної допомоги, формальному підході до профілактичної роботи та диспансеризації. Як наслідок спостерігається пізнє виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, зокрема серцево – судинних та онкологічних захворювань, що призводить до високих рівней первинної інвалідності та смертності населення, а також зумовлює надмірну потребу у дороговартісному спеціалізованому лікуванні.

Дане питання обговорювалось на парламентських слуханнях на тему: «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України», які відбулися 5 червня 2013 року.

Учасники слухань зазначали, зокрема, що за станом здоров’я громадян Україна посідає одне з найнижчих рейтингових місць у Європейському регіоні. Українці мають значно коротшу, ніж громадяни розвинених європейських країн, середню тривалість життя. Вже більше як два десятиліття Україна переживає глибоку демографічну кризу, внаслідок якої чисельність населення держави скоротилася з 52 млн. до 45,6 млн. осіб. За цілою низкою позицій для України характерні значно вищі, ніж у розвинених європейських країнах, показники захворюваності та смертності. Зокрема, це стосується таких соціально значущих хвороб, як хвороби серця та судин, онкологічні хвороби, туберкульоз, ВІЛ-інфекція / СНІД тощо.

План заходiв

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконавчого комітету

Кіровоградської міської ради

«14» травня 2013 року № 247

План заходів

щодоудосконаленнягалузі охорони здоров’я у місті Кіровограді

на 2013-2015 роки,визначених Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженим указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013

1. Розмежування первинного і вторинного рівнів медичної допомоги:

1) cтворення на базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я комунальної власності міста центрів первинної медико-санітарної допомоги шляхом розмежування функцій первинної та вторинної медичної допомоги з відповідною зміною найменувань, функцій, та внесенням змін до установчих документів згідно з чинним законодавством, а саме на базі 5-ої міської поліклініки - комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Кіровограда» та на базі комунального закладу «Амбулаторія загальної практики - сімейної медицини» - комунального закладу «Центр первинної медико - санітарної допомоги № 2 м. Кіровограда»

Про реформування галузі охорони здоров’я

На сьогодні є нагальною потреба реформування галузі охорони здоров’я. Нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвели до втрати комплексності та поступовості у наданні медичної допомоги, формальному підході до профілактичної роботи та диспансеризації. Як наслідок спостерігаються високі рівні пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу у дорогому спеціалізованому лікуванні.

 

Головна мета реформування – покращання здоров’я населення, забезпечення рівного доступу до медичних послуг відповідної якості. Існуюча медична допомога населенню надається переважно у міських лікарнях або міських поліклініках.

 

У лікувально-профілактичних закладах основними підрозділами є стаціонар та поліклініка. У поліклініках прийом хворих здійснюється дільничною службою (терапевт, педіатр) та вузькими спеціалістами (хірург, окуліст, невропатолог та ін.).

 

Про модернізацію амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню міста Кіровограда

На виконання заходів, визначених Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»рішенням виконавчого комітету міської ради від 14 травня 2013 року №247 затверджено «План заходів щодо удосконалення галузі охорони здоров’я в місті Кіровограді на 2013-2015 роки».

 

Першим завданням перспективного плану розвитку медичної галузі м. Кіровограда на 2013 р. є модернізація мережі закладів охорони здоров'я шляхом проведення чіткого розмежування первинної та вторинної медичної допомоги, створення на базі існуючих закладів охорони здоров’я комунальної власності міста двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги з розгалуженою мережею лікувально-профілактичних підрозділів – сімейних амбулаторій.