Лікарі кропивницьких медичних закладів узяли участь у круглому столі "Медична реформа в Україні", проведення якого ініціювала Кафедра фізичної реабілітації Кіровоградського інституту розвитку людини. За участі студентів спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія", викладачів-науковців та медиків обговорили основні переваги медичної реформи та труднощі, що виникають при її впровадженні у закладах охорони здоров'я міста.
Як розповіла директор навчального закладу Валентина Пупишева, круглий стіл організували з метою ширшого висвітлення ходу медичної реформи в Україні серед студентів, а також задля обговорення проблемних моментів її реалізації на місцях. Інформація, донесена вустами лікарів, безпосередніх учасників медичної реформи, переконані у закладі, допоможуть і студентам, і викладачам вишу поглибити свої знання у цій темі та в подальшому вільно орієнтуватися в основних новаціях надання медичної допомоги як під час проведення навчального процесу, так і під час проходження практики майбутніх реабілітологів у медичних закладах Кропивницького та області.
До участі у круглому столі було запрошено лікарів первинної ланки медичної допомоги, де вже працює медична реформа: головного лікаря Дитячої міськкї поліклініки № 1 Миколу Макеєнка, головного лікаря КЗ «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Світлану Васецьку, завідувача Амбулаторії № 7 КНП "ЦПМСД № 1 м. Кропивницького" Міської ради міста Кропивницького» Кіровограда» Олену Баранову, завідувача Амбулаторії № 5 КНП "ЦПМСД № 2 м. Кропивницького" Міської ради міста Кропивницького» Сергія Баранова. Медики відзначили, що реформа має багато переваг, які у першу чергу покращують якість надання медичної допомоги пацієнтам: впровадження онлайн-запису до сімейного лікаря, електронних рецептів і лікарняних, ведення медичної документації пацієнта в єдиній системі, комп'ютеризація медичних закладів, підвищення заробітної плати медиків. Серед проблем, з якими стикаються під час реалізації реформи у своїх закладах, лікарі назвали брак спеціалістів у медичній галуз, низьку комп'ютерну грамотність лікарів та потужне висвітлення ходу медичної реформи як з позитивної, так в негативної сторони, що плутає населення і формує невизначене або ж категоричне ставлення пацієнтів до медицини.