Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центру

У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центру

У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруПісля об'єднання та капітальних ремонтів у Кропивницькому  урочисто відкрили міський пологовий будинок з функціями перинатального центру. Історія відкриття сучасного закладу,  який надаватиме якісну медичну допомогу жінкам та немовлятам, тривала кілька років.

Відкриття перинатального центру ІІ рівня відбулось за участі керівництва міста та області, майбутніх мам і медиків. В урочистому перерізанні стрічки взяла участь майбутня мама двійняток Оксана Проценко. Опісля усі могли оглянути частину відділеннь та операційних блоків пологового будинку та привітати з випискою молодих батьків та новонароджених немовлят.

Ремонтні роботи та реконструкція приміщень закладу проходили за кошти міського бюджету. Загалом на капітальні ремонти пологового будинку та благоустрою прилеглої території витратили 11,9 млн. грн.

Для забезпечення функціонування нових відділень перинатального центру ІІ рівня було придбано сучасне медичне обладнання: апарат ультразвукової діагностики преміум класу, кольпоскопи, аналізатор біохімічний напівавтоматичний, апарати штучної вентиляції легенів для дорослих та новонароджених, концентратори кисню, фетальні монітори, монітори пацієнта, шприцеві насоси, відсмоктувач, аналізатор гіперебілірубінемії, лампа фототерапії для новонароджених, пересувний рентгенологічний апарат для новонароджених з вертикальною стійкою. Загальна вартість придбаного матеріально-технічного оснащення складає 4,7 млн. грн.

"Ми переконані, що виділені кошти і ті, що надалі будуть передбачені для нашого закладу,  витрачаються не дарма, а на користь громади і жінок, які дарують життя. У нас збільшилась кількість відділень і персоналу. З'явились цілодобові служби, прекрасна лабораторія, сучасний харчоблок із якісним харчуванням. У нас покращились показники народжуваності, знзнилась кількість абортів. Тепер ми можемо виходжувати немовлят від 32 тижнів, адже маємо відділення інтенсивної терапії новонароджених із сучасним обладнанням. Завдяки подарованому рентген-апарату ми можемо обстежувати діток одразу в закладі і не везти їх до обласної лікарні", - розповіла головний лікар закладу Людмила Романів.

Міський пологовий будинок – заклад ІІ рівня надає спеціалізовану медичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, гінекологічних хворим. Задля зниження показника дитячої смертності, дитячої захворюваності, попередження материнської смертності, зменшення інвазивних, оперативних втручань у вагітних і роділь, попередження спалахів внутрішньолікарняних інфекцій у закладі впроваджено нові перинатальні технології. В об'єднаному закладі запрацювало цілодобове лабораторно-діагностичне відділення, якого не було в жодному з пологових будинків раніше. Відкриті відділення реанімації для жінок та немовлят. Працює і відділення ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених - подібне відділення раніше працювало лише в Кіровоградській обласній дитлікарні.Окрім того під час відкриття чотири відділення пологового будинку отримали сертифікати "Чиста лікарня безпечна для пацієнта" від асоціації "Служба організації інфекційного контролю". Подібні сертифікати має тільки Кіровоградська обласна лікарня та одна зі стоматологічних поліклінік.

Загалом стаціонар сучасного пологового будинку розрахований на 160 ліжок, з яких: 45 пологових, 30 ліжок для вагітних з екстрагенітальною патологією, 30 ліжок невиношування вагітності, 20 ліжок консервативної гінекології, 25 ліжок оперативної гінекології, 10 ліжок ІІ етапу виходжування недоношених дітей, 50 ліжок для новонароджених.У пологовому будинку розгорнуто 28 палат на 1-2 пари «мати-дитина», з яких 22 палати на одну пару, 6 палат – на 2 пари. До складу закладу входить дві жіночі консультації. Окрім того в рамках капремонту закладу було відкрито 6 індивідуальних пологових залів та одну індивідуальну пологову палату для жінок з інфекційними захворюваннями, які оснащені всім необхідним медичним обладнанням для ведення безпечних пологів. Штатна чисельність пологового будинку з функціями перинатального центру ІІ рівня становить 550 штатних одиниць.

Головний лікар закладу говорить, у планах відкрити на базі пологового будинку консультативну поліклініку
для конусультацій вагітних, які не потребують перинатального центру ІІІ рівня, в окуліста, ендокринолога, невропатолога та інших вузькоспеціалізованих фахівців. Окрім того до роботи у пологовому будинку планують залучити дитячих кардіолога та окуліста для надання допомоги новонародженим.

Відзначимо, що пологовий будинок входить до списку опорних закладів Кропивницького госпітального округу.  У закладі-лікарні інтенсивного лікування І рівня зможуть отримувати допомогу жінки та роділлі з м. Кропивницького, м. Знам’янки, Кіровоградського, Долинського, Новомиргородського, Олександрівського, Бобринецького, Знам’янського, Новгородківського, Компаніївського, Устинівського районів. Додамо, що жінки з прилеглих до Кропивницького міст і районів і до цього приїжджали до міських пологових будинків, однак тепер матимуть можливість отримувати більш якісну й висококваліфіковану допомогу, адже заклад є базою для проходження тренінгів для лікарів-акушер-гінекологів, сімейних лікарів, неонатологів, акушерок, медсестр лікувально-профілактичних закладів області.

У Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центруУ Кропивницькому офіційно відкрили пологовий будинок з функціями перинатального центру