Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » "Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян

"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян

"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містянНапередодні свого професійного свята медичні працівники міста вийшли на вуличну профілактичну акцію "Виїзна клініка". На площі перед міською радою кожен міг пройти експрес-тестування та отримати консультацію спеціалістів.

По обидва боки від центрального входу до міської ради в наметах розгорнули кабінети вуличної клініки. По одне крило вуличного закладу розмістили кабінет офтальмолога, де можна було перевірити гостроту зору та внутрішньоочний тиск, навчальний кабінет, де проводили заняття з надання екстренної долікарської допомоги та поширювали інформаційні матеріали щодо першої допомоги у разі травмувань. Окрім того, тут можна було отримати консультації таких лікарів, як невропатолог, кардіолог.

В іншому крилі "Виїзної клініки" розмістили ігровий майданчик для дітей. Діяли тут і "лабораторні кабінети", у яких відвідувачі могли безкоштовно пройти експрес-тестування на ВІЛ, виміряти рівень цукру в крові та артеріальний тиск. Окрім того відвідувачі могли дізнатись про свій зріст і вагу, поспілкуватись зі стоматологом і навіть скуштувати профілактичний коктейль для зміцнення імунітету. Тут же можна було отримати безкоштовні контрацептиви. тести на вагітність, оглядові гінекологічні набори, речі першої необхідності для малюків та вітаміни.

"Якщо ви маєте одного постійного сексуального партнера, не належите до груп ризику і ведете порядний спосіб життя, то проходити експрес-тести на ВІЛ достатньо один раз на рік. Якщо ж звернулись вперше, то тестування варто пройти через три місяці, адже може бути, що антитіла інфекції ще не з'явилися в крові. Вимірювання цукру в крові необхідно проходити один раз на півроку, артеріального тиску - щонайменше один раз на тиждень. Однак якщо ви є гіпертоніком і хворієте на гіпертензію, то артеріальний тиск необхідно вимірювати щодня, аби сімейний лікар після вашого звернення міг скоригувати призначену вам терапію.  Важливо знати про свій ВІЛ-статус, люди не повинні боятися відвідувати лікарів, проходити медичні обстеження і в подальшому отримувати кваліфіковану і найголовніше вчасну медичну допомогу", - переконує лікар загальної практики сімейної медицини Поліклінічного відділення №2 КЗ "Поліклінічне об’єднання м.Кіровоград” Сергій Баранов. 

Найбільші черги відвідувачів сьогодні можна було спостерігати біля медпрацівників, які проводили експрес-тестування на ВІЛ та вимірювали вміст цукру у крові. На ВІЛ у "Виїзній клініці" протестувались 204 особи, перевірили рівень цукру у крові - 243 особи. Нейнеобхіднішою послугою для кропивничан виявилось вимірювання артеріального тиску - його пройшли 433 особи. Зауважимо, що серед відвідувачів клініки були і діти. Зокрема, 52 особи було проконсультовано у лікарів дитячої стоматполіклініки. 

"Ми випадково потрапили на акцію: перевірили цукор у крові, здали тест на ВІЛ. Такі акції проводити варто, бо на огляди люди ходять не часто. Я поки працювала, то регулярно проходила, а зараз рідко. Та ще й відштовхує ставлення медичних працівників до пацієнта: щоб потрапити до офтальмолога, необхідно пройти рентген, гінеколога і ще купу кабінетів, усюди заплатити благодійні внески. Тут на акції все швидко і ставлення нормальне", - поділилась враженнями відвідувачка "Виїзної клініки"Оксана Терещенко.

Начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук відзначила, подібну акцію біля міської ради лікарі проводять вперше й охоче відгукнулись на таку ідею. Ймовірно, "Виїзну клініку" зроблять традиційною.

"Ми щороку тривіально святкуємо День медичного працівника. Цього разу захотілось чогось нового, креативного. Ініціювали таку акцію, яку із задоволенням підтримали лікарі, самостійно надали свої пропозиції. У своє професійне свято вони вийшли на площу до людей для того, щоб максимально привернути увагу населення до свого здоров'я та закликати проходити профілактичні огляди. Ми розказуємо сьогодні людям як вести здоровий спосіб життя, як чистити зуби, як берегти себе від небажаних інфекцій та вчасно їх діагностувати.Я думаю, що зробимо акцію, це добре починання традицією", - розповіла Оксана Макарук.
 

"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян"Виїзну клініку", організовану лікарями Кропивницького, відвідали близько півтисячі містян