Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Обережно - отруєння сурогатним алкоголем!

Обережно - отруєння сурогатним алкоголем!

Обережно - отруєння сурогатним алкоголем!Кропивницьке районне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає громадян за жодних обставин не купувати і не вживати алкоголь невідомого походження. Така продукція може стати причиною важких, часто непоправних порушень в організмі, що ведутьАдо смерті. Зокрема в березні поточного року в м. Кропивницький зареєстрували три випадки отруєння алкоголем невідомого походження.

Алкогольні сурогати - це рідини, не призначені для вживання в якості напоїв. До них відноситься побутова хімія, косметичні засоби (одеколони, духи, лосьйони), автомобільні рідини (омивані скла, гальмівна рідина), лікарські препарати (настоянки пустирника, глоду) та інше.

Окрема категорія алкогольних сурогатів - це фальсифіковані алкогольні напої. Горілка, коньяк, вино, настоянка, інші алкогольні напої, що виготовлені з порушенням технології, можуть бути небезпечними для здоров’я людини та викликати сильне отруєння.

Перші ознаки такого отруєння - нудота, запаморочення, розлад координації, утруднена вимова. Перед очима з’являються «мушки», у скронях пульсує, болить живіт і з’являється безперервна блювота, зводить литкові м’язи, двоїться в очах, знижується температура тіла, можлива втрата свідомості. В такому стані порушується діяльність серцево-судинної і дихальної систем. У постраждалих частішає пульс, він с;тає ниткоподібним (погано прощупується), дихання стає шумним. Може спостерігатися рясне відділення слини і слизу, іноді у вигляді піни. Наслідки такого отруєння дуже небезпечні, може настати алкогольна кома та навіть смерть. Тому потерпілому потрібна медична допомога і екстрена госпіталізація.

Ще раз закликаємо громадян не нехтувати правилами безпеки при придбанні харчових продуктів та напоїв. Купуйте продукцію лише в закладах торгівлі, де вам можуть надати документи на товар. Бережіть себе та своїх близьких!