Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’я

Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’я

Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’яНа позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються сфери охорони здоров’я і боротьбиіз поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Документи стосуються відповідальності за підробку медичних документів, спрощення держреєстрації лікарських засобів та покращення нормативної бази щодо функціонування електронної системи охорони здоров’я. 

Так, у першому читанні був прийнятий законопроєкт №6084, яким встановлюється кримінальна відповідальність за підробку документів про профілактичні щеплення. За створення, реалізацію та використання завідомо підроблених документів встановлюється покарання у вигляді штрафу на суму від 17 до 170 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі строком до 3 років залежно від тяжкості злочину. А саме:

·За використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

·за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

·за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років. 

Також народні депутати внесли зміни до закону "Про лікарські засоби”. Нововведення дозволяють прискорити державну реєстрацію лікарських засобів (зокрема вакцин) для екстреного застосування, наприклад, під час епідемії та пандемії. Ці зміни покликані не допустити поширення фальсифікованих медичних виробів в Україні. Пацієнти, у свою чергу, отримають життєво необхідні лікарські засоби, які зможуть врятувати їм життя. 

Парламентарі не оминули і процес реформування галузі охорони здоров’я. Так, у першому читанні проголосовано законопроєкт №5873, який удосконалює правову базу функціонування електронної системи охорони здоров’я. Функціонал системи розширюється на сферу громадського здоров’я, на питання реабілітації, донорства крові та її компонентів. Також цей законопроєкт запроваджує можливість перетворення державних установ охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства (подібний процес відбувся у 2017-2019 рр. в комунальних закладах). Приєднання державних закладів до системи фінансування медичних гарантій відкриває можливість для покращення забезпечення громадян медичними послугами.

За матеріалами пресслужби МОЗу