Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Кабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпеки

Кабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпеки

Кабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпекиКабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності наступного тижня.

Ухвалені зміни передбачають використання двох типів COVID-сертифікатів - так звані "жовтий” або "зелений”, що міститимутьінформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий "жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений” - про повний курс.

Кабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпекиКабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпеки

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, "жовтого” чи "зеленого” сертифіката про вакцинацію абоодужання від COVID-19, передбачається, що вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Окрім того Постановою встановлено нові норми карантинних обмежень при різних рівнях епіднебезпеки.

Наприклад, у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими” чи "зеленими” COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть "жовтого” чи "зеленого” COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають "зелений” COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого” COVID-сертифікату.

Кабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпекиКабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпекиКабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпекиКабмін змінив карантинні норми: два типи COVID-сертифікатів та нові обмеження рівнів епіднебезпеки

 

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України