Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Близько 5 млн благодійної допомоги отримали медичні заклади Кропивницького для протидії COVID-19

Близько 5 млн благодійної допомоги отримали медичні заклади Кропивницького для протидії COVID-19

Близько 5 млн благодійної допомоги отримали медичні заклади Кропивницького для протидії COVID-19Важливим аспектом у протидії коронавірусній інфекції як на рівні держави, так і нашої області та міста зокрема, є залучення соціально орієнтованого бізнесу та благодійних організацій. На щастя, питання подолання COVID-19 не оминули і благодійники в нашому обласному центрі. Завдяки цьому медичні заклади Кропивницького отримали вкрай необхідні матеріальні цінності, як-то індивідуальні засоби захисту, медичне обладнання, деззасоби тощо.

Загалом станом на 24 квітня, медзаклади міста отримали від небайдужих жителів міста, благодійних фондів, місцевого бізнесу благодійну допомогу на загальну суму 4,8 млн.грн. Серед благодійників: БФ «Разом з Кернел», БФ «Пацієнти України», БФ «З добром до людей», ПАТ «НВП Радій», депутатська група опозиційної платформи «За життя», ТОВ «Юрія-Фарм», профспілка медичних працівників, БО «Смайл», ТОВ «Кернел Трейд».

Мова йде про надане медичне обладнання (електрокардіограф, пульсоксиметри, небулайзери) на суму 79,2 тис грн., засоби індивідуального захисту – 1,7 млн. грн., медикаменти – 2,5 млн грн, дезинфікуючі засоби – 274,3 тис. грн, грошові кошти – 185,8 тис грн. У вигляді благодійної допомоги заклади також отримали 340 захисних костюмів, за рахунок централізованих допомоги з Києва було доставлено 28 ручних дихальних апаратів, 20 інфузійних насосів, 750 експрес-тестів.

У вигляді благодійної допомоги на виконання заходів «Стоп коронавірус» свій одноденний середній заробіток на рахунок опорної лікарні КНП "Центральна міська лікарня" перерахували працівники Міської ради міста Кропивницького. Розмір допомоги склав 82 тис. грн.

"У закладах охорони здоров'я практично щоденно поповнюється запас засобів індивідуального захисту за рахунок закіпувель за бюджетні кошти та коштів НСЗУ, шляхом отримання гуманітарної, меценатськоїдопомоги, у т.ч. і централізованих постачань. В цілому придбано засобів індивідуального захисту на загальну суму 3,1 млн.грн. Станом на сьогодні забезпеченість медичних працівників основними засобами індивідуального захисту є достатньою (близько 60%), але потребує постійного поновлення і доукомплектування та належного фінансування. Для 100% укомплектування медичних працівників засобами індивідуального захисту нам потрібно 20 млн. грн", - повідомила під час сесії міської ради, що відбувалась 24 квітня, начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Загалом же по галузі «Охорона здоров'я» освоєно коштів на протидію поширенню COVID-19 у сумі 9,5 млн. грн, у тому числі2,9 млн. грн. з міського бюджету ( 3 апарати ШВЛ, засоби індивідуального захисту, медикаменти, стимулююча доплата медикам), 5,2 млн. грн з власних коштів комунальних медичних закладів (спецфонди та благодійні надходження, гуманітарна допомога), 0,5 млн. грн - з надходжень від Національної служби здоров'я України, 0,9 млн. грн - з інших джерела.

Медична спільнота вдячна усіх благодійникам за допомогу в протидії коронавірусній інфекції! Ми цінуємо підтримку кожного, адже успіх подолання епідемії залежить також від згуртованості та єдності українців.