Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Торік медзаклади Кропивницького отримали 23 млн грн від благодійників

Торік медзаклади Кропивницького отримали 23 млн грн від благодійників

Обсяг благодійних внесків, що отримали торік лікувально-профілактичні заклади Кропивницького, склав 23,137 млн грн. Про це під час звітної прес-конференції прозвітувала начальниця управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Як пояснила посадовиця, отримання й облік благодійних внесків медичними закладами здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 4 серпня 2000 р. N 1222 "Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування". Благодійні внески пацієнтів заклади можуть витрачати на покращення надання допомоги хворим, на вирішення господарських питань та закупівлю дрібного обладнання.

Так, 6,171 млн грн з усього обсягу отриманих внесків міські комунальні заклади спрямували на закупівлю медикаментів. Близько 4,5 млн грн були використані на закупівлю недороговартісного обладнання (вартістю до 6 тис грн), меблі та поточні витрати, такі як оплата інтернету чи телефонного зв'язку. Останні витрати закладів, відзначила Оксана Макарук, взагалі не фінансуються з бюджету і лежать на плечах головлікарів медичних установ.

Біля 25,8 тис грн благодійних внесків були спрямовані на оплату комунальних послуг, 64 тис грн - на харчування пацієнтів.

Близько 12,5 млн грн, що становить 54 % від усього обсягу внесків благодійників, заклади отримали у негрошовій формі. Майже всю суму складає обладнання та інвентар для відділення амбулаторного гемодіалізу, що було подароване інвестором проекту.

Управління охорони здоров'я висловлює вдячність усім благодійникам, які в умовах хронічного недофінансування галузі підтримують заклади, допомагають усувати проблеми та нестачі, що можуть вплинути на якість надання допомоги пацієнтам.