Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)

У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)

У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)Лікарня швидкої медичної допомоги Кропивницького закупила сучасне хірургічне обладнання, яке дасть можливість лікарям проводити поширені операції без виконання класичних розрізів та з мінімальним післяопераційним періодом для пацієнта. Вартість комплексу німецького виробництва склала 5,965 млн грн.

Комплекс придбано через систему ProZorro шляхом конкурентних торгів у фірми Karl Storz (Німеччина). Кошти на нього віднайшли у міському бюджеті, хоча закупівля планувалась за кошти державної субвенції на соцекономічний розвиток. Нове обладнання призначене для проведення лапароскопічних (операції на внутрішніх органах через невеликі розрізи), артроскопічних (з мінімальним пошкодженням м'яких тканин) операцій, а також уретерореноскопії (вивчення стану сечовивідних шляхів, сечового міхура і нирок). Використання такого обладнання хірургами дозволяє значно зменшити травму під час операції, провести її безкровно, повноцінно та всебічно діагностувати патологію, скоротити тривалість післяопераційного періоду до 1-2 днів і залишити після втручання гарний косметичний ефект.

"У нас хороший кадровий потенціал, є фахові лікарі, але без такого обладнання ми не можемо конкурувати з іншими закладами. Лише роблячи дрібні розрізи і спостерігаючи все на екрані ми можемо проводити маніпуляції всередині. Тут роль хірурга мінімальна - апарат, наприклад, сам знаходить і сам заварює судину. На такому апараті працюють в Європі і ми, слава Богу, тепер теж вийшли на європейський рівень. Ми пробували працювати в тестовому режимі. Робота з комплексом - суцільне задоволення. Пацієнти встають на ноги вже на другий день", - розповідає Валерій Заремба, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги.

Хірург лікарні Артур Заін говорить, таке обладнання дозволяє також скоротити тривалість операції вдвічі. Раніше артроскопічні операції тривали до 30 хвилин, зараз же їх можна завершити за 15. Комплекс також проводить фото і відеофіксацію, тож всі маніпуляції можна записувати і зберігати, як це відбувається у європейських країнах.

Іще однією перевагою обладнання є те, що воно допоможе в ранньому діагностуванні онкозахворювань у пацієнтів, а це найважливіше у лікуванні ракових хвороб. З допомогою радіохвильового обладнання, яким користувалися лікарі раніше, такої можливості не було.

За словами лікарів, основними показаннями до уретерореноскопії є виконання обстеження, пошук каменів в сечоводах, сечовому міхурі і в нирках з подальшим видаленням. Артроскопічні операції проводяться у разі пошкодження меніска, хрящів, жирового тіла, при розривах зв’язок, вивихах надколінка і його нестабільності, артритах, остеохондриті, артрозах і подібному. Лапараскопія застосовується лікарями-хірургами у гінекології при пухлинах яєчників, ендометріозі, міомі матки, у разі кровотеч, позаматкової і трубної вагітності і подібному, а також для видалення жовчного міхура, апендициту, гриж, кісти печінки.

Головлікар лікарні Руслан Іванов говорить, на сьогодні жоден лікувальний заклад у місті не має подібного комплексу в такій комплектації і з такими характеристиками. Тож тепер кропивничанам не буде потреби шукати можливостей лікуватися в інших містах і країнах.

Додамо, що за часів нинішньої каденції Міської ради м. Кропивницького для міської лікарні швидкої медичної допомоги було закуплено сучасний УЗД-апарат, виконано капітальні ремонти даху урологічного та гінекологічного відділення, а також відкрито інсультний центр, якого так потребувало місто.

У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)У лікарні швидкої меддопомоги Кропивницького поширені операції робитимуть з допомогою обладнання європейського рівня (ФОТО)