Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » За даними нацiональної академiї медичних наук України iнформацiйний лист Про нововведення в системi охорони здоров'я тест червоного рефлексу

За даними нацiональної академiї медичних наук України iнформацiйний лист Про нововведення в системi охорони здоров'я тест червоного рефлексу

У зв'язку з цим виникає необхiднiсть привернення уваги широкої громадськостi та залучення батькiв в процесс раннього виялення патологiї органу зору у дiтей. Тест, що пропонується, без особливої праці може бути освоєний як сiмейними лiкарями, лiкарями-офтальмологами, лiкарями-педіатрами, так і батьками дітей та застосовуватися незалежно вiд мiсця їх проживання, рiвня освiти.

Рiвень iнновацiй. Вперше в Українi пропонується простий та доступний тест для широкого використання лікарями первинної ланки та батьками дітей на доклiнiчному етапi, що дозволяє на пiдставi порiвняння фотографiчного зображення очей дитини з наведеним зразком нормального свiтiння структур очного дна знайти вiдмiнностi чи розходження з останнiм.

Суть впровадження.«Тест червонного рефлексу» - спосiб самостiйного дослiдження стану здоров'я органу зору дiтей рiзного вiку, який пропонується для використання сiмейними лiкарями, лiкарями-офтальмологами, лiкарями-педіатрами та батьками з метою раннього виявлення рiзної очної патологiї.

Методика проведення тесту полягає у здiйсненнi фотографування обличчя дитини великим планом iз застосуванням фотоспалаху iз послiдовним аналiзом наявностi чи вiдсутностi так званого ефекту «червоних очей», що виникає у нормi, коли в областi зiницi з'являється червоний рефлекс.

Простота та доступнiсть методики, можливicть використання звичайних розповсюджених в побутi приладiв, що забезпечують отримання зображення очей дитини з фотоспалахом (включаючи фотокамери мобiльних телефонiв, вiдеокамери) дозволяють рекомендувати застосування даного тесту з перших днiв життя дитини, що сприятиме найбiльш ранньому виявленню будь-яких очних вiдхилень.

Можливi варiанти тесту червоного рефлексу та патологiя, про наявнiсть якої вони можуть свiдчити:

1.Рефлекс очного дна червоного кольору, рiвномiрний, яскравий – око здорове

2.Рефлекс очного дна одного чи обох очей не червоний, а жовтий або бiлий – ретино бластома, центральне запалення сiткiвки та судинної оболонки (хорiоретинiт) або його наслiдки, ретинiт Коатса, вiдшарування сiткiвки.

3.Рефлекс очного дна не визначається або яскраво бiлий – вроджена катаракта, помутнiння (бiльмо) рогiвки, фiиброз скловидного тiла, повний гемофтальм.

4.Рефлекси одного або обох очей змiещенi вiдносно центрального положення – косоокiсть.

5.Рефлекс очного дна не яскравий, тьмяний – помутнiння рогiвки, помутнiння скловидного тiла; при збiльшеннiрозмiрiв рогiвки з її набряком - вроджена глаукома.

6.Рефлекс очного дна займає всю площину рогiвки – вроджена вiдсутнiсть райдужки (анiридiя).

7.Форма рефлексу не кругла, а нагадує краплю вбо замкову щiлину – колобома райдужки. При виявленнi вiдзначених порушень слiд негайно спрямувати дитину до офтальмолога з метою первинного огляду, а у разi пiдтвердження патологiї дитина повинна бути спрямована на третій рівень надання офтальмологічної допомоги дітям - у вiддiл офтальмопатологiї дитячого вiку ДУ «Iнститут очних хвороб i тканинної терапії iм. В.П. Фiлатова НАМН України» або Центр дитячої офтальмології та мікрохірургії ока Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» для уточнення дiагнозу та надання висококвалiфiкованої допомоги.

Показання до застосування – раннє виявлення вродженої та набутої патологiї органу зору, а також аномалiй його розвитку у дiтей, починаючи з перших мiсяцiв життя.

Протипоказання до застосування – відсутні.

Перелік країн, де обов’язково вимагається міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти жовтої лихоманки: Бенін, Буркина Фасо, Габон, Гана, Демократична Республіка Конго, Камерун, Конго, Кот-д'Івуар, Ліберія, Мавританія, Малі, Нігер, Перу (тількі в разі перебування в районах джунглів), Руанда, Сан-Томе і Прінсіпі, Того, Французька Гвіана, Центральноафриканська Республіка

Перелік країн, при в’їзді в які рекомендується мати міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації проти жовтої лихоманки: Південна Америка: Венесуела, Болівія, Бразилія, Гайяна, Колумбія, Панама, Суринам, Еквадор; Африка: Ангола, Бурунді, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Замбія, Кенія, Нігерія, Сенегал, Сомалі, Судан, С'ерра-Леоне, Танзанія, Уганда, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Південний Судан.

За офіційними даними Державної установи "Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України".