1 квітня в Україні стартував другий етап реформування української системи охорони здоров’я. Він полягає у зміні принципів надання послуг медичної допомоги на вторинній і третинній ланці. Усі зміни стосуються роботи вузьких спеціалістів в амбулаторіях, стаціонарних закладах, спеціалізованих закладах, як-то пологовий будинок чи стоматологічна поліклініка. За новими правилами почали працювати і медичні заклади у Кропивницькому. Вони отримали відповідні обсяги коштів від Національної служби здоров’я України і тепер матимуть прямі стосунки з нею відповідно до укладених контрактів.
Що змінилось в системі?
В Україні запроваджено Програму медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Відповідно до неї, кожен лікувальний заклад вторинної та третинної ланки має чіткий перелік безкоштовних (профінансованих державою) та платних послуг. Фінансування закладів цих ланок, як і первинки, тепер відбуватиметься за принципом «гроші ходять за пацієнтом» - заклади отримуватимуть фінанси за кожну надану послугу пацієнту.
Нагадаємо, загалом Програма медичних гарантій включає: хірургічну допомогу, проведення операцій, гінекологію, нейрохірургію, онкологію, пологи, в тому числі недоношених дітей, інсульт, інфаркт. Крім того, окремим пакетом надається безкоштовна діагностика та хіміотерапевтичне і радіологічне лікування онкологічних захворювань, діагностика та лікування туберкульозу, діагностика та лікування імунодефіциту. Державою також виділяє окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.