Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 13.08.2018
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Обережно! Сезон отруєння грибами розпочався!

Після проливних дощів в лісах появилось дуже багато різних грибів. Разом з цим урожаєм розпочалась реєстрація отруєнь грибами серед населення області. Лікарі рекомендують при перших симптомах, ознаках отруєнь негайно звертатися за медичною допомогою, тому, що наслідки можуть бути трагічними. При всьому цьому намітилась загрозлива тенденція того, що люди стараються як можна менше звертатися за медичною допомогою та займаються самолікуванням.

В поточному році, незважаючи на застереження щодо небезпеки отруєння дикорослими грибами, доступність інформації про це, про правила збору, зберігання, приготування та вживання грибів, в липні місяці зареєстровано 1 випадок отруєння дикорослими грибами з 2 потерпілими з с. Дмитрівка, Знам’янського району.

У двох мешканок м. Кропивницький, були зареєстровані симптоми та ознаки отруєння, які пов’язані із споживанням грибів, виставлені діагнози підозри отруєння грибами.

Закупівля ліків медзакладами: нова функція в Prozorro

Відтепер дані про всі ліки, що зареєстровані в Україні, оновлюватимуться у електронній системі закупівель автоматично. Prozorro завершив перший етап інтеграції Державного реєстру лікарських засобів до системи. Завдяки цьому медзаклади при формуванні усіх закупівель зможуть обирати зі списку діючу речовину (МНН) та область її дії (АТХ), а не прописувати ці дані вручну.

Жорстка прив’язка до офіційного переліку зменшить маніпуляції або випадкові помилки в описі предмету закупівлі та спростить пошук тендерів постачальниками. До того ж, цей крок допоможе краще контролювати закупівлі ліків, порівнювати ціни на конкретні препарати у різних містах і регіонах та виявляти ті закупівлі, по яких завищують ціну.

До автоматичної синхронізації даних з МОЗ фахівці Prozorro вже раніше інтегрували в систему відомості з Держреєстру лікарських засобів, однак дані були завантажені одноразово і не оновлювалися. Тому можливість обрати відповідні класифікації предмету закупівлі (діюча речовина та область її дії) із випадаючого списку була не в усіх тендерах. Через це деякі замовники могли маніпулювати з описом предмету закупівлі, що ускладнювало пошук тендерів та зменшувало конкуренцію на торгах.