Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 21.12.2017
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

МОЗ розпочало закупівельний процес на 2018 рік

Упродовж п’яти робочих днів можна надсилати свої пропозиції до проекту Переліку (номенклатури) лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів, робіт і послуг, які закуповуватимуться міжнародними спеціалізованими організаціями за кошти Державного бюджету на 2018 рік.

Затвердження номенклатури –один з найперших кроків державних закупівель.Погоджений перелік лягає в основу технічного завдання для спеціалізованих організацій, які будуть здійснювати закупівлі для українських пацієнтів.

Вперше з 2014 року Міністерству охорони здоров'явдалося вирівняти графік закупівельного процесута ще до початку нового року визначити і винести на обговорення номенклатури.

Наразі на громадське обговорення винесено 26 номенклатур. До обговорення готується ще 16 номенклатур, які буде оприлюднено найближчим часом.

Номенклатури за напрямами можна переглянути тут. Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 26.12.2017 року до 18:00 до Медичного департаменту Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу – zakupivli@moz.gov.ua. У темі листа обов’язково вказувати «Пропозиції до номенклатури за напрямом – (Обов’язково вказати напрям)».

Уряд ухвалив рішення про розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що формуює політику забезпечення населення якісними та ефективними ліками у 2018 році.

Сьогодні, 13 грудня 2017 року, на засіданні Уряд проголосував за 2 постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами у наступному році. Мова йде про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів та зміни до Постанови №1303, якою забезпечуються ліками пільгові групи населення.

«Національний перелік основних лікарських засобів – це надзвичайно важлива частина медичної реформи, одне із завдань якої – гарантувати безкоштовне базове лікування громадянам країни. Ми хочемо, щоби українці на 100% були забезпечені життєвонеобхідними, якісними та безпечними ліками. Ухвалення цієї постанови допоможе мільйонам громадян отримувати вчасне, якісне та ефективне лікування. Аналізуючи закупівлі лікарських засобів в регіонах, ми виявили, що лише у 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м’яти, хлорофіліпту, тощо. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їх симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати за державні кошти не доцільно. Бо у той час, коли комусь дають куплені державою такі ліки, в іншій лікарні помирає людина, яка не має життєвонеобхідного», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.