Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 01.12.2017
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Лікар-інфекціоніст: "Більшість людей не знають, що виявлена на ранній стадії ВІЛ-інфекція та правильна поведінка пацієнта в подальшому – це запорука тривалого та якісного життя"

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Традиційно до 1 грудня в українських містах проводяться різноманітні просвітницькі заходи, покликані активізувати і медиків, і громадських активістів, і населення на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. У Кропивницькому активну роботу в цьому напрямку почали ще навесні: вперше медпрацівники й активісти об’єднались і розробили ефективні алгоритми виявлення ВІЛ-інфекції у пацієнтів, перенаправлення їх на подальше лікування, а також забезпечення їм підтримки й супроводу, обов’язково уникаючи будь-яких дискримінацій. Про успіхи в реалізації нової стратегії подолання високої захворюванності кропивничан на ВІЛ-інфекцію поговоримо з міським позаштатним інфекціоністом Іриною Панченко.

 

Ірино Володимирівно, як змінилась статистика захворюваності на ВІЛ-інфекцію у Кропивницькому за останні 5 років?

Протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення кількості ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом. Станом на 01 листопада цього року на диспансерному обліку в кабінетах інфекційних захворювань в лікувально-профілактичних закладах нашого міста перебуває 443 дорослих пацієнта з діагнозом «ВІЛ-інфекція», з них вперше виявлені протягом 10 місяців цього року 67 осіб.