Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 28.09.2016
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

У Кропивницькому календар щеплень – за планом

У Кропивницькому календар щеплень – за планомНайскладнішою ситуація з дотриманням календаря щеплень була у першому півріччі поточного року, відчувалася нестача вакцин, що поставлялися централізовано, на цьому наголосила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук під час прес-конференції 27 вересня. Та наразі в місті відсутня проблема забезпеченості вакцинами для щеплень.

- У другому півріччі, після налагодження поставок препаратів на територію України через міжнародні фонди, стан справ різко змінився на краще. Влітку заклади охорони здоров’я отримали очікувані вакцини - пентаксим, протигемофільні препарати, проти гепатиту Б, комплексні проти кіру, паротиту, краснухи та вакцину проти сказу. Крім того, у Кропивницькому діє міська програма імунопрофілактики, якою передбачені кошти у сумі 1,75 мільйонів гривень на закупівлю необхідних вакцин. Закуплені за кошти міського бюджету препарати, а це - АКДП, АДП-анатоксин, КПК, БЦЖ, вакцина проти гепатиту Б, правця туберкульозу, йдуть у першу чергу на забезпечення щепленням дітей пільгових категорій громадян до 6 років. Забезпеченість закладів охорони здоров’я необхідними вакцинами дозволяє здійснювати вакцинацію дітей у Кропивницькому відповідно до календаря щеплень, - відзначила Оксана Макарук.

Реформування в охороні здоров’я: як це пройде у Кропивницькому

Реформування  в охороні здоров’я: як це пройде у Кропивницькому22 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду щодо підготовки проектів актів, спрямованих на реформування в галузі охорони здоров'я за участі представників Уряду, народних депутатів України, асоціації місцевого самоврядування, а також представників обласних та міських відділів охорони здоров'я. Участь в нараді взяла начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

- Очевидно, що система є сьогодні уражена, неефективна, ми маємо безліч хронічних проблем, а стан охорони здоров'я в нашій країні знаходиться у важкому стані. Це означає, що треба змінювати як систему, так і підходи, - зазначив Володимир Гройсман, відкриваючи нараду.

Прем’єр-міністр зауважив, що підхід інвестувати в охорону здоров'я більше грошей довів свою неефективність.

- Питання сьогодні, на мій погляд, - не у грошах, а в організації системи охорони здоров'я таким чином, щоби ті ресурси, які ми направляємо, максимально ефективно використовувалися, щоби ми змогли забезпечити якісне надання медичної допомоги на усіх рівнях, - наголосив він.