Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0-800-801-333 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Лікарі Кропивницького взяли участь у форумі громадських організацій «Громада і влада: співпраця – ключ до успіху»

Лікарі Кропивницького взяли участь у форумі громадських організацій «Громада і влада: співпраця – ключ до успіху»

Лікарі Кропивницького взяли участь  у форумі громадських організацій «Громада і влада: співпраця – ключ до успіху»Медики активно співпрацюють із місцевими активістами під час реалізації медичної реформи у Кропивницькому й вдячні за допомогу громадському сектору. На цьому зауважила начальник управління охорони здоров'я Міської ради м. Кропивницького Оксана Макарукна форумі коаліції громадських організацій "Рада Експертів" «Громада і влада: співпраця – ключ до успіху»під час панельної дискусії, присвяченої медичній реформі та її результатами у Кропивницькому та області.

 

До участі у панельній дискусії були запрошені начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук, головлікар Кіровоградської лікарні швидкої медичної допомоги Руслан Іванов, головлікар "КЗ "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" Олександр Артюх.

 

Медики відзначили, що галузь потребувала реформування і нововведень на всіх ланках. Нині медичну реформу завершили на первинній ланці й вона мала свої переваги. За словами Оксани Макарук, зарплатня лікарів первинної ланки зросла з 5-6 тис грн до 14-18 тис грн, в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини зменшились черги під кабінетами, з'явилась можливість запису до лікаря, можливість безкоштовно пройти аналізи, що передбачені державним пакетом гарантованих послуг. Лікарі також розповіли про досвід створення та організації роботи Кропивницького госпітального округу, над чим останній рік працює Госпітальна рада Кропивницького госпітального року, яку очолює керівниця кропивницького управління охорони здоров'я.

 

Окрім слів вдячності громадським активістам, Оксана Макарук також висловила й власне бачення подальшого розвитку галузі охорони здоров'я в Україні:

 

"Деякі говорять, що комп'ютери купимо, зміни зробимо, а реформа не відбудеться. Я скажу, що шляху назад не буде. Ми будемо рухатися в будь-якому випадку. Я думаю, що кінцева мета має бути страхова медицина".