Національна служба здоров’я України уклала договори з 1 185 медичними закладами на 2019 рік, що складає 97% комунальних медзакладів первинки. Заклади, що не встигли підписати договір з НСЗУ, можуть подати заяву до 20 листопада 2019 року.
Національна служба здоров’я України у січні виплатила медичним закладам за договором 1,35 млрд грн. З них 6,45 млн грн — приватним медичним закладам та лікарям, що відкрили приватну практику (лікарі-ФОП).
Лідером за сумою виплат став Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №2 Мелітопольської міської ради, який отримав 5,7 млн грн. На другому місці ЦПМСД №1 м. Кропивницького — НСЗУ за договором виплатила 4,79 млн грн.
Партнерами НСЗУ на 2019 рік стали 1 185 медичних закладів, що складає 97% комунальних медзакладів первинки. Серед них – 104 приватні клініки та 100 лікарів приватної практики.
Загалом Національна служба здоров’я отримала заяви від 1 207 медичних закладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. З них 10 було відхилено через невідповідність. У 10 закладах — відсутня ліцензія, три заклади ще не підписали договір зі своєї сторони, у трьох закладів у заявах виявлено помилки, чотири приватні медичні заклади вирішили відкласти співпрацю.
Ті заклади, які ще не уклали договір з Національною службою здоров’я України, можуть подати заяву до 20 листопада 2019 року:https://bit.ly/2BoPAUh. НСЗУ укладає договори із медичними закладами, як комунальної, так і приватної форми власності.
Аби розпочати співпрацю за договором із НСЗУ, медичний заклад має:
- автономізуватися (обов’язкова умова для комунальних закладів);
- зареєструватися в Електронній системі охорони здоров’я;
- мати необхідне оснащення;
- подати заяву до НСЗУ;
- підписати договір.
Нагадаємо, Національна служба здоров’я була створена в березні 2018 року. За дев’ять місяців роботи НСЗУ виплатила за договорами медзакладам за надані послуги 3,5 млрд грн.
За офіційними даними міністерства охорони здоров’я України