Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Як розвиватиметься охорона здоров’я Кропивницького у 2019 році

Як розвиватиметься охорона здоров’я Кропивницького у 2019 році

У міському бюджеті кропивницького на 2019 рік передбачено 237,4 млн грн на галузь охорони здоров’я. Майже 73 % усього обсягу коштів складає медична субвенція з державного бюджету. За власні кошти Кропивницький і надалі фінансуватиме витрати на енергоносії, медикаменти та пільгові рецепти, покупку медичного обладнання та капітальні ремонти закладів, а також цільові видатки, як-то лікування хворих на діабет, ниркову недостатність та високовартісні ліки. Як розвиватиметься цьогоріч галузь охорони здоров’я Кропивницького, які ключові видатки передбачено у міському бюджеті читайте у цьому матеріалі.

 

Трансформація закладів у рамках медичної реформи 

Торік усі лікувально-профілактичні заклади первинної ланки були реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства, як того і вимагав перший етап медичної реформи. Цього року трансформація закладів продовжиться. На початку січня 2019 року на сайті міської ради Кропивницького оприлюднено проекти рішення про припинення КЗ "Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру ІІ рівня” і КЗ "Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги” шляхом перетворення (реорганізації) їх у комунальні некомерційні підприємства. Окрім цього у 2019 році планується реорганізація КЗ "Центральна міська лікарня”, шляхом створення Центральної міської лікарні №1, що діятиме на Фортечних валах і спеціалізуватиметься на лікуванні інфекційних хворих. Стаціонарне відділення №2 ЦМЛ заплановано перемістити у будівлю МСЧ № 19, що відповідає технічним параметрам медичного закладу та наразі використовується на неповну потужність. Разом з реорганізацією передбачається впорядкування прилеглої території та розвиток транспортної інфраструктури задля зручного маршруту пацієнтів.

 

Старт програми "Безкоштовна діагностика”

Відповідно до плану МОЗу у липні 2019 року заплановано старт програми "Безкоштовна діагностика”, якою передбачено забезпечити 80% потреб пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта і педіатра. За інформацією Міністерства, мова йде про найбільш необхідні діагностичні та лікувальні послуги (наприклад, рентген, УЗД, ехокардіографія серця). Ці послуги пацієнти зможуть отримати безоплатно тільки за направленням свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, оплатить їх Національна служба здоров’я. 

Пацієнт сам обиратиме, в якому саме медзакладі проходити діагностику чи здавати аналізи. Головне — заклад має брати участь у програмі "Безкоштовна діагностика”, підписавши договір із Національною службою здоров’я.

 

Продовження реалізації програми "Доступні ліки” 

У 2019 році кропивничани й надалі отримуватимуть ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою. Управління охорони здоров’я Міської ради Кропивницького протягом І кварталу 2019 року лишатиметься розпорядником коштів для реалізації цієї програми й

підписуватиме контракти з аптечними закладами. На відшкодування відпущених лікарських засобів у І кварталі передбачено 1,5 млн грн. У подальшому цьогоріч державна програма пройде серйозну трансформацію. Передбачається, з 1 квітня програма відійде до Національної служби здоров’я, тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів - НСЗУ.

 

Модернізація медичних закладів міста

Одним із важливих завдань, поставлених міським головою у 2019 році, є капітальний ремонт і реконструкція усіх корпусів Кіровоградської міської лікарні швидкої меддопомоги, що знаходиться по вул. Короленко. Зокрема, наразі вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт покрівель урологічного, гінекологічного та поліклінічного відділень (у міському бюджеті передбачено майже 1,6 млн грн) та будівництво хірургічного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги м. Кропивницького (у міському бюджеті передбачено 20 млн грн). 5 млн грн закладено у бюджеті розвитку по галузі "Охорона здоров’я” на капітальний ремонт приміщення КЗ "Медико-санітарна частина м. Кропивницького" із енергозберігаючими технологіями, де цьогоріч мають запрацювати відділення Центральної міськлікарні. Покращити енергозбереження за рахунок коштів міського бюджету планують і в приміщеннях дитячої міської поліклініки № 1 та міської стоматологічної поліклініки № 1. Крім того у бюджеті розвитку міста передбачено кошти на капітальний ремонт приміщення жіночої консультації № 1, що по вул. Генерала Жадова (3 млн грн), покрівель лікувальних корпусів № 1 та № 2 міського пологового будинку № 1 (1,5 млн грн) та

гаражів КЗ "ЦПМСД № 1" (1,065 млн грн).

 

Комп’ютеризація закладів 

Понад 300 тис грн виділено на покупку комп’ютерної техніки для Центральної міської лікарні. Закупівлю необхідного для ефективної роботи закладу та впровадження ІІ етапу медичної реформи розпочали ще наприкінці 2018 року. Закуплять близько 100 комплектів комп’ютерної техніки і для КЗ "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда". На це у бюджеті розвитку передбачено 1,2 млн грн. Торік на комп’ютеризацію закладів первинної ланки було витрачено 1,8 млн грн.

 

Медико-соціальне забезпечення пільгових категорій населення

У програмах розвитку галузі охорони здоров’я у місті Кропивницькому НЕ скорочується перелік категорій, медико-соціальне забезпечення яких фінансуватиметься за рахунок міського бюджету. Відповідно до Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей на 2017-2019 роки (зі змінами) на 2019 рік у міському бюджеті для медичної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей передбачено видатки у сумі 1, 185 млн грн. У програмі передбачено фінансування забезпечення продуктами харчування, лікарськими засобами та виробами медичного призначення у разі стаціонарного лікування, безоплатний відпуск

лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного, надання акушерської та

гінекологічної допомоги учасницям бойових дій та дружинам АТОвців, забезпечення дітей АТОвців віком до 3-х років та від 3-х до 6-ти років лікарськими засобами безкоштовно або на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування, безкоштовне

зубопротезування та лікування стоматологічних захворювань учасників бойових дій. 

У Програмі розвитку галузі охорони здоров'я м. Кропивницького на 2017-2020 роки передбачено кошти на забезпечення дітей-інвалідів підгузками (1,5 млн грн), забезпечення ветеранів війни харчуванням та ліками при лікуванні у стаціонарах міста (3,2 млн грн) та безоплатним відпуском лікарських засобів за рецептамилікарів у разіамбулаторного лікування (2,1 млн грн).

 

Інноваційна дитяча медицина

Управління охорони здоров’я реалізуватиме один із проектів, що перемогли у конкурсі проектів Громадськго бюджету-2019. Проектом, авторкою якого є студентка Аміна Козин, передбачено впровадження інноваційних медичних інформаційних систем, таких як «Поліклініка без черг» та «Електронна система охорони здоров'я eHealth». Бюджет проекту - 790 тис грн. 

Чим відзначився для медицини Кропивницького 2018 рік, можна прочитати тут.