Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » 17 листопада - Міжнародний день недоношених дітей

17 листопада - Міжнародний день недоношених дітей

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей (World Prematurity Day), передаєUkr.Media. Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, іншими словами, в середньому це кожен 10-й дитина з народжених. Більше одного мільйона з цих дітей помирають незабаром після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або мають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей у світі.

Причому, в останні роки відзначається стабільний ріст народження дітей раніше терміну. Як відомо, всі новонароджені діти уразливі, але передчасно народжені — особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з проблем, недооцениваємих суспільством. Лікарі прагнуть привернути увагу до цієї проблеми, де кількість народжених недоношених дітей з дуже низькою та екстремально низькою масою тіла також зростає.

Варто відзначити, що зростання числа випадків передчасних пологів обумовлений декількома факторами. Насамперед це — більш пізній вік вагітних жінок, широке використання ліків від безпліддя, необґрунтоване передчасне проведення стимуляції пологів та кесаревого розтину. Для виходжування дітей, які отримали життя в результаті таких пологів, потрібно найбільш високотехнологічний інтенсивний догляд. Але не тільки... Адже народження недоношеної дитини — це серйозний стрес для батьків, які потребують не тільки в якісному лікуванні їх малюків і матеріальної підтримки, але і психологічної допомоги. А знання про те, що недоношеність — не вирок, і що величезна кількість недоношених новонароджених виросли не тільки здоровими і повноцінними, але і видатними людьми, дуже важливі.

Ідея заснування Дня недоношених дітей привернула можливістю публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність розв'язання насущних задач, з якими стикаються лікарі і сім'ї з недоношеними дітьми, допомогти їм знайти підтримку і розуміння. Адже недоношеність — проблема, з якої сім'ї і суспільство стикаються незалежно від добробуту і рівня розвитку.

Вперше святкування Міжнародного дня недоношених дітей відбулося в 2009 році — в цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили у небо одночасно 500 білих куль — відповідно числа недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. У 2010 році цей день був широко відсвяткував уже в 12 європейських країнах.рело: Ukr.Media