Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0-800-801-333 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Книга лікарки з Кропивницького відзначена на літературному конкурсі ім. Максиміліана Кірієнка-Волошина

Книга лікарки з Кропивницького відзначена на літературному конкурсі ім. Максиміліана Кірієнка-Волошина

 

Книга лікарки з Кропивницького відзначена на літературному конкурсі ім. Максиміліана Кірієнка-Волошина Книга завідувачки амбулаторії № 7 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кіровограда» Олени Баранової відзначена на всеукраїнському літературному конкурсіім. Максиміліана Кірієнка–Волошина. Нагородою відзначена книга – збірка новел Олени Баранової «Год кошки или Вот такая любовь», що вийшла в світ у 2016 р. Вручення премії відбулося в Будинку письменників України у м. Києві.

Як розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці Олена Баранова, цього року на конкурс було номіновано 40 книг 37 українських авторів, що пишуть російською мовою. Всі книги видані впродовж останніх декількох років в Україні. Крім презентацій книг переможців, поздоровлень на адресу авторів, в залі пролунало багато спогадів та цікавих епізодів з біографії Максиміліана Волошина, літературних замальовок, віршів.

"Треба зазначити, що літературний конкурс ім. Максиміліана Кірієнко - Волошина в теперішній час, коли Батьківщина перебуває у стані так званої гібридної війни з Росією, – це єдиний конкурс для українських письменників, що пишуть російською мовою. Враховуючи те, що де хто з впливових літераторів нашого міста досить зневажливо ставиться до російськомовних текстів, не враховуючи їх літературну цінність, для мене були дуже цікавими промови, в яких відомі українські письменники та видавці розмірковували над тим, чи можна вважати російськомовні тексти такими, що написані «мовою агресора», чи має право на життя російськомовна література в Україні?

Безумовними були ствердження, що змістовна, високоякісна література, якою мовою вона не була б написана, завжди користувалась та буде користуватися попитом у читача. Також неодноразово пролунали думки, що в сучасному українському літературному просторі спостерігається таке нове явище, як російськомовна українська література – це твори українських письменників, що пишуть російською мовою. Така література набула у нашій державі своїх, притаманних українських мові особливостей та колориту і значно відрізняється від «русского языка» авторів держави – агресора", - написала письменниця.

Олена Баранова також подякувала членам журі літературного конкурсу за високу оцінку своєї творчості та правлінню літературного об’єднання «Степ» на чолі з Ольгою Полевіною – лауреатом конкурсу М. Волошина у 2016р. за підтримку та дружню допомогу на підготовчому етапі до конкурсу. Письменниця також відзначила що літературний конкурс ім. М. Кірієнко – Волошина, "є одним з впевнених кроків до європейського, мислячого співтовариства і продемонстрував свою толерантність та зацікавленість у відкритті нових імен на українській літературній ниві, та мудре, дбайливе, передбачливе ставлення до всіх творчих особистостей, не поділяючи їх за мовою чи віросповіданням".