Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Як працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липня

Як працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липня

Як працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липняКруглий стіл "ProZorri кишені в медицині: розбудова партнерства громадськості та лікарів" відбувся сьогодні в Кропивницькому за участі активістів КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД", представників медзакладів міста та журналістів. Під час заходу було презентовано проміжне дослідження закупівель міських закладів охорони здоров'я.

Як розповіла фахівець відділу аналітики та адвокації КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Аліна Логінова, моніторинг закупівель почався з цього року. Перші результати були презентовані навесні, сьогодні ж було представлено оновлений рейтинг медзакладів за підсумками проведених закупок березня-липня. Аліна Логінова відзначила, у системі ProZorrо нині працюють 7 із 12 закладів охорони здоров'я міста. За вказаний період у системі закладами було проведено 120 закупівель, 102 з яких завершились успішно. Загалом було укладено договори на суму 14 млн грн. Економія у результаті проведених відкритих торгів та конкурентних допорогових закупівель склала 395,4 тис грн. Лідерами за кількістю проведених закупівель та обсягами зекономлених коштів стали ЦПМСД №2 та Центральна міська лікарня. 

Попри позитивні показники роботи медзакладів міста у вказаний період,  самі ж медики відзначають і недоліки роботи системи. Головний лікар Центральної міської лікарні Олександр Артюх запевняє, низька ціна в системі - не завжди висока якість товарів, що постачають учасники торгів. Часто за результатами аукціонів постачальнками стають незнайомі закладу компанії, які згодом постачають неякісну продукцію. Розірвання договорів у таких випадках змушує заклад знову оголошувати торги, що затягує час і шкодить якості надання медичних послуг пацієнтам.

Під час круглого столу учасники вирішили, що є потреба в проведенні додаткових навчань для тендерних комітетів медичних закладів у написанні тендерної документації до закупівель. Активсти КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" вважають, що якісне написання тендерної документації до торгів може зменшити ризики закупівель неякісної продукції і виключити ненадійних постачальників.

Інфографіка відділу аналітики та адвокації КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД"

Як працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липняЯк працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липняЯк працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липняЯк працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липняЯк працювали кропивницькі медзаклади у системі ProZorrо протягом березня-липня