Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Відбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччя

Відбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччя

Відбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччяКолегію міського управління охорони здоров'я провели 28 серпня в Кропивницькому. Темами колегії стали підсумки роботи галузі за І півріччя, а також профілактика інфекційних хвороб та дитячої смертності.

Про результати роботи міських лікувально-профілактичних закладів розповіла заступник начальника управління охорони здоров'я Лариса Кудрик. За її словами, по рейтинговій оцінці стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я Кіровоградської області за 1 півріччя  2017 року м. Кропивницький  посіло 12 місце, тоді як за аналогічний період 2016 року - 4 місце. 
У медзакладах міста сьогодні працюють 3 532 осіб, із них 627 лікарів, в тому числі  30 лікарів організаторів охорони здоров'я  та  1 500 середніх медичних працівників. Чисельність постійного населення м. Кропивницького з с. Новим станом на 01.01.2017 року становила 236 033 осіб. Більше половини населення - особи працездатного віку (135 511, що становить 57,4% від загальної чисельності населення). За неповними даними померли 1 383 дорослих та 18 дітей. Основними причинами смертності залишаються  хвороби системи кровообігу – 69,8%,  новоутворення – 16,8%, отруєння, нещасні випадки – 4,3%. 
Лариса Кудрик звернула увагу учасників колегії на необхідності проведення ефективних профілактичних оглядів серед населення для раннього виявлення хвороб. Окрім того наголосила, що в окремих медичних закладах міста на фініші ремонтні роботи. Відкриття відділення судинних патологій, гемодіалізного центру, що заплановане у вересні, дадуть можливість не лише покращити надання медичних послуг, а й охопити меддопомогою тих, хто чекав на неї у чергах. 

На вчасному діагностуванні інфекційних хвороб, зокрема кишкових інфекцій та ботулізму, акцентувала увагу начальник відділу епідеміологічного нагляду у м. Кіровограді та Кіровоградському районі, кіровоградського міжрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби в Кіровоградській області  Галина Сабадаш. Окрім того фахівець наголосила на необхідності вакцинації населення від кору, адже спалахи цієї хвороби фіксуються у сусідніх областях, куди кропивничани їдуть на відпочинок.

Міський позаштатний педіатр управління охорони здоров'я Світлана Кордонець звернула увагу присутніх на високі показники дитячої смертності. У першому півріччі 2017 року померло 17 дітей, 12 з яких у перинатальному центрі. Одна дитина померла цього року у медичному закладі міського підпорядкування - пологовому будинку № 1. Серед померлих не тільки новонароджені. Покращенням ситуації, впевнена фахівець, могли б стати більш пильний  вакцинація,  оздоровлення дітей, а також покращення показників охоплення дітлахів профілактичними оглядами.

Під час колегії управління також було представлено головного лікаря  КЗ "Міська лікарня № 2 ім. Св. Анни м. Кропивницького", що була утворена у результаті реорганізації пологових будинків. Розпорядженням міського голови Кропивницького від 24 липня 2017 року головним лікарем КЗ "Міська лікарня № 2 ім. Св. Анни м. Кропивницького" призначено Тельного Сергія Григоровича. 
Тельний Сергій Григорович з 1998 року працює в галузі охорони здоров'я. До призначення працював у КЗ  "Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи", Кіровоградському обласному онкодиспансері та Поліклінічному відділенні № 1 КЗ "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда".

Контракт з лікарем підписано на 3 роки з випробувальним терміном 3 місяці. 

Відбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччяВідбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччяВідбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччяВідбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччяВідбулась колегія управління охорони здоров'я за підсумками І півріччя

 

 
 

Детальніше ознайомитись із результатами роботи галузі у І півріччі можна у презентації.