Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Кропивницький має оптимістичну перспективу вчасно запустити медичну реформу

Кропивницький має оптимістичну перспективу вчасно запустити медичну реформу

Кропивницький має оптимістичну перспективу вчасно запустити медичну реформуНа цьому наголосив під час свого візиту в рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Павло Ковтонюк відзначив готовність Кропивницького вже весни запустити перший етап медичної реформи - реформу первинної ланки медицини, в рамках якої буде запроваджено контрактні стосунки пацієнтів з сімейним лікарем.

"На квітень ми плануємо затвердити всі нормативні акти, яких бракує сьогодні. Тоді ми зможемо прийняти зміни до бюджетного кодексу, аби запустити новий механізм фінансування первинної ланки медицини. Далі міста вирішують, чи готові вони до реформи. Реформа на місцях буде запущена тоді, коли місто цього захоче. Радує те, що на Кіровоградщині медична реформа в пріоритеті. У Кропивницькому є завдання забезпечити всі медзаклади комп’ютерною технікою. Остаточну відповідь щодо старту реформи в Кропивницькому ми вже знатимемо наприкінці березня, але переспективи видаються оптимістичними”, — повідомив під час брифінгу в міській раді Павло Ковтонюк.

Заступник Міністра охорони здоров'я також прокоментував систуацію із браком коштів у бюджеті міста на повноцінне забезпечення медпрацівників зарплатнями. Для виплати зарплат у четвертому кварталі цього року персоналу та медикам лікувальних закладів Кропивницького бракує близько 73 млн грн. Павло Ковтонюк зауважив, що МОЗ жодного року не закінчувало з дефіцитом коштів, тож, пообіцяв, що і цього року підстав для виникнення проблеми немає. Натомість проблема диференціації зарплат медпрацівників лежить у площині повноважень місцевих органів місцевого самоврядування.