Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Управління охорони здоров’я направить звернення до центральних органів влади щодо підвищення заробітних плат медпрацівникам

Управління охорони здоров’я направить звернення до центральних органів влади щодо підвищення заробітних плат медпрацівникам

Управління охорони здоров’я направить звернення до центральних органів влади щодо підвищення заробітних плат медпрацівникамЗабезпечення достойних заробітних плат медичним працівникам міста Кропивницького потребує підтримки з боку держави, адже для цього місту доведеться обмежити видатки в інших вкрай важливих сферах життя громади. Про це розповіла начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук під час останнього сесійного засідання Кропивницької міської ради, звертаючись до депутатів з проханням підтримати звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та голови Національної служби здоров'я України щодо фінансового незабезпечення додаткових гарантій для медичних працівників галузі «Охорона здоров'я» міста Кропивницького у 2022 році.

Зокрема, за проведеними розрахунками, повідомила Оксана Макарук, орієнтовна мінімальна потреба в коштах становить майже 80,0 млн грн. У той же час місто має не забувати про вкрай важливі видатки на реалізацію заходів із подолання епідемії COVID-19 та забезпечення реалізації ключових програми галузі.

Депутати підтримали ініціативу і доручили управлінню охорони здоров’я Кропивницької міської ради надіслати копію рішення та текст звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та голови Національної служби здоров'я України.

Далі текст звернення:

«Указом Президента України від 18.06.2021року №261/2021 «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників» (далі – Указ Президента України) керівників установ, закладів та організацій зобов’язано забезпечити у 2022 році виплату заробітної плати лікарям та професіоналам з вищою немедичною освітою на рівні не менше 20 000,0 грн та фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою на рівні не менше 13 500,0 грн. Але, виконання Указу Президента України викликає занепокоєння та стурбованість у депутатського корпусу Кропивницької міської ради та міської влади у зв’язку з невизначеністю джерел фінансування та обмеженими фінансовими можливостями міського бюджету, - йдеться у зверненні. - У місті Кропивницькому сформована спроможна медична мережа, яка налічує 10 закладів охорони здоров’я первинної та спеціалізованої медичної допомоги відповідно до потреб громади. У закладах охорони здоров'я міста працюють 543 лікаря та 1203 фахівця з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою.

Усі заклади охорони здоров'я комунальної власності перетворені у комунальні некомерційні підприємства, співпрацюють на договірних умовах з Національною службою здоров'я України (далі – НСЗУ) та отримують відповідне фінансування за надані медичні послуги. У 2021 році від НСЗУ отримано майже 700,0 млн грн, з яких 69 % направлено на виплату заробітної плати медичним працівникам. Але, нажаль, тарифи, встановлені НСЗУ, не відповідають реальній вартості медичних послуг, що унеможливлює надання якісної медичної допомоги у повному обсязі.

Міська влада постійно здійснює фінансову підтримку закладів охорони здоров'я комунальної власності міста. Так, у 2021 році з бюджету Кропивницької міської територіальної громади на потреби медичної галузі спрямовано майже 120,0 млн грн.

На даний момент на законодавчому рівні не врегульовано механізм підвищення заробітних плат медичним працівникам та не визначено тарифи НСЗУ на медичні послуги на 2022 рік.

За результатами проведеного аналізу, враховуючи діючі тарифи на медичні послуги у 2021 році та очікувані пакети послуг на 2022 рік, встановлено, що для підвищення заробітної плати медичним працівникам до рівня, визначеного Указом Президента України, орієнтована мінімальна потреба в коштах становить майже 80,0 млн грн. Перерозподіл такої суми коштів в межах бюджету Кропивницької територіальної громади обмежить виконання повноважень міської влади, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема у сфері освіти, житлово-комунального господарства та соціального захисту громадян.

Враховуючи вищевикладене, просимо сприяти, у межах наданих повноважень, підвищенню тарифів за надані медичні послуги у рамках пакетів НСЗУ на 2022 рік з урахуванням доплат лікарям та фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою до рівня заробітних плат, встановлених Указом Президента України.

Заздалегідь вдячні за взаєморозуміння та підтримку».

Фото пресслужби Кропивницької міської ради