Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Інформація щодо епідситуації та профілактики ГРВІ/грипу в Кропивницькому

Інформація щодо епідситуації та профілактики ГРВІ/грипу в Кропивницькому

За прогнозами ВООЗ, в 2018-2019 епідсезоні в Україні будуть циркулювати три віруси: A/Michigan/45/2015 (H1N1)— форма свинячого грипу, A/Singapore/16-0019/2016 (H3N2), та B/Colorado/06/2017,прогнозується їх почергова циркуляція.

За 42-й тиждень (15.10.2018 – 21.10.2018) в м. Кропивницькому на грип та ГРВІ захворіло 1058 осіб, із них 75,1% - діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед населення міста зменшився на 19,7%. Госпіталізовано 38 осіб, з них 29 осіб – діти віком до 17 років (76,3%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано. Захворюваність на грип та ГРВІ в м. Кропивницькому перебуває на неепідемічному рівні, притаманному початку епідемічного сезону. Захворюваність становить 446,1 на 100000 населення, що на 48,4% нижче епідемічного порогу.

Лабораторне підтвердження циркуляції вірусів грипу серед населення відсутнє. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано.

Грип – одне із самих небезпечних вірусних захворювань. Хвороба починається раптово з підвищення температури тіла вище 38оС. Хворі скаржаться на головний біль, слабкість, відсутність апетиту, болі в м’язах, сухий кашель. Грип небезпечний своїми ускладненнями: запалення легень, отит та ураженням нервової, серцево-судинної систем. Групами ризику є:

- діти до 5-ти років,

- дорослі старше 60 років,

- вагітні,

- пацієнти з хронічними захворюваннями легеневої, серцево-судинної систем, цукровим діабетом та ін.

- професійні групи ризику: медичні працівники, водії громадського транспорту, вчителі, продавці, ті хто працюють в місцях скупчення людей.

Головний спосіб попередити грип – вакцинація. МОЗ України перереєструвало дві вакцини зі штамами вірусів, актуальними для цього сезону. Це вакцини: чотиривалентна Ваксігрип Тетра Санофі (рекомендована дітям з 3-х років), Франція, тривалентна Джісі Флю, виробник Південна Корея (рекомендована дітям з 6 місяців). Вказані вакцини на сьогоднішній день наявні в аптечній мережі міста (КП «Кіровоградфармація»), вартість від 223 до 275 грн. Вакцинація є самим ефективним засобом боротьби з грипом. Вакцинуватись треба до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-жовтень). Імунітет після вакцинації виробиться через тиждень та буде зберігатися до дев’яти місяців. Однак, щеплення можна зробити і пізніше, навіть якщо, у регіоні уже зафіксовано випадки захворювання на грип. Вакцинація від грипу не захистить від інших респіраторних вірусів – аденовірусної інфекції, парагрипу, риновірусної інфекції, респіраторно-синтиціального вірусу та інше. Проте і вони можуть призвести до ускладнень при неправильному режимі лікування. Протипоказаннями для вакцинації є:

- гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого м’яса чи курячого яйця,

- пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла,

- пацієнти з гострим або загостренням хронічного захворювання серця, судин, нирок або печінки,

- пацієнти з гострими респіраторними захворюваннями, або іншими активними інфекційними захворюваннями,

- пацієнти, у яких діагностовано імунодефіцитні захворювання,

- тяжкі ускладнення на попереднє введення вакцини, яка містить ті ж самі компоненти.

І головне: якщо ви захворіли – негайно звертайтесь до лікаря та не займайтесь самолікуванням.