Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 30.05.2024
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

31 травня всесвітній день без тютюну

31 травня всесвітній день без тютюнуКуріння у наш час перетворилося у масову «епідемію», яка завдає значної шкоди здоров’ю. Куріння називають чумою, а цигарку – смертоносною зброєю, винайденою в мирних цілях. Особливого розмаху набуло паління серед молоді.

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на боротьбу з цим явищем.

Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є загальною проблемою, тому що збільшення числа тих, хто кинув палити, є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІДу. Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вище, ніж у некурців.

У людському організмі немає жодного органа, на який згубно б не вплинуло паління. Так, 98 % раку гортані – у курців, рак легенів у більше, ніж 90 % випадків спричинює паління. 15-20 % інших онкологічних захворювань також виникають через паління.

Інформація щодо медичного забезпечення учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей станом на 28 травня 2024 року

Рішенням Кропивницької міської ради від 15 грудня 2022 року № 1421 затверджена Комплексна програма підтримки учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей на 2023-2025 роки (зі змінами).

Закладами охорони здоров’я міста Кропивницького відповідно до своїх функцій забезпечено всебічне надання якісної безкоштовної медичної допомоги учасникам АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей за рахунок коштів Кропивницької територіальної громади міста, НСЗУ та інших, не заборонених чинним законодавством надходжень.

Для реалізації Комплексної програми підтримки учасників АТО, ООС, бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та членів їх сімей на 2023-2025 роки по галузі «Охорона здоров'я» на 2024 рік передбачені видатки у сумі 1 360,3 тис. грн.

З метою виконання заходів програми та забезпечення соціального захисту учасників АТО, ООС, бойових дій медичними закладами фактично використано коштів, станом на 28 травня 2024 року у сумі 1 801,0 тис. грн, з них за рахунок коштів Кропивницької міської територіальної громади у сумі 262,6 тис. грн, у тому числі на забезпечення:

продуктами харчування, лікарськими засобами та виробами медичного призначення у разі стаціонарного лікування на суму 1 623,9 тис. грн;

безкоштовного зубопротезування та лікування стоматологічних захворювань на суму 52,7 тис. грн;

безоплатного відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування на суму 58,2 тис. грн;

щорічного медичного обстеження і диспансеризацію на суму 66,2 тис. грн.